#RaportKadrowicza: Napastnicy w gazie!

W miniony weekend po raz ostatni mogliśmy podziwiać na polskich i europejskich boiskach piłkarzy powołanych na wrześniowe mecze Ligi Nardów. Kadrowicze Czesława Michniewicza błysnęli w La Liga, za oceanem i w polskiej PKO Ekstraklasie.

Przygotowująca się do finałów mistrzostw świata w Katarze reprezentacja Polski we wrześniu rozegra dwa spotkania w ramach Ligi Narodów. 22 września o godzinie 20:45 Biało-Czerwoni podejmą na PGE Narodowym w Warszawie z Holandię, a trzy dni później, również o 20:45, zmierzą się z Walią w Cardiff. Selekcjoner Czesław Michniewicz powołał 30 zawodników.

Tradycyjnie już błysnął Robert Lewandowski. Kapitan naszej kadry po transferze do Barcelony nie przestaje zachwycać. Po 8 meczach w barwach „Dumy Katalonii” ma na koncie 11 trafień i dwie asysty. W miniony weekend dwukrotnie pokonał bramkarza Elche CF w 6. kolejce La Liga. Wcześniej po faulu na nim, boisko z czerwoną kartką opuścił kapitan Los Franjiverdes — Gonzalo Verdú.

Dobrze zaprezentował się także inny reprezentacyjny napastnik Karol Świderski, powiększając swój dorobek strzelecki w MLS o kolejne dwa trafienia. Jego Charlotte FC — w dużej mierze dzięki Polakowi, który grał z opaską kapitana — ograło Chicago Fire 3:2. Szczególnie ładny był drugi gol popularnego Świdra.

Ostatnim kadrowiczem, który tuż przed przyjazdem na zgrupowanie cieszył się z gola, był Kamil Grosicki. „Turbo” pokonał bramkarza Cracovii, wyprowadzając Pogoń na prowadzenie w zremisowanym ostatecznie meczu. W tym spotkaniu u boku Grosickiego grał także debiutujący na zgrupowaniu kadry A — Mateusz Łęgowski.

Warto dodać, że w tym tygodniu nie mogliśmy emocjonować się meczami angielskiej Premier League. Cała kolejka została odwołana ze względu na śmierć królowej Elżbiety II.

#RaportKadrowicza

Bramkarze:
Wojciech Szczęsny (Juventus) – cały mecz na ławce w przegranym 0:1 meczu z Monzą
Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909) – pełne 90 min w przegranym 0:1 meczu z Empoli
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) – pełne 90 min w wygranym 2:1 meczu z Sampdorią
Radosław Majecki (Cercle Brügge) – pełne 90 min w zremisowanym 2:2 meczu z KV Oostende

Obrońcy:
Kamil Glik (Benevento) – pełne 90 min i żółta kartka w przegranym 0:1 meczu z Brescią.
Jan Bednarek (Aston Villa) – bez meczu (kolejka odwołana z powodu śmierci królowej Elżbiety II)
Jakub Kiwior (Spezia Calcio) – pełne 90 min w wygranym 2:1 meczu z Sampdorią
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) – 45 min w przegranym 0:2 meczu z Fiorentiną
Mateusz Wieteska (Clermont Foot 63) – pełne 90 min w przegranym 1:3 meczu z Troyes
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – pełne 90 minut w przegranym 1:2 meczu ze Spezią
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – bez meczu
Robert Gumny (FC Augsburg) – pełne 90 w wygranym 1:0 meczu z Bayernem
Nicola Zalewski (AS Roma) – od 87. min w przegranym 0:1 meczu z Atalantą
Arkadiusz Reca (Spezia Calcio) – 70 minut w wygranym 2:1 meczu z Sampdorią

Pomocnicy:
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 87 min w wygranym 2:1 meczu z Milanem
Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab) – pełne 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Al-Adalah
Mateusz Klich (Leeds) – bez meczu (kolejka odwołana z powodu śmierci królowej Elżbiety II)
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) – od 71. min w przegranym 3:4 meczu z PSV
Szymon Żurkowski (Fiorentina) – cały mecz na ławce rezerwowych w wygranym 2:0 meczu z Hellasem
Karol Linetty (Torino) – pełne 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 meczu z Sassuolo
Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad) – pełne 90 minut w zremisowanym 1:1 meczu z Ardą
Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin) – 72 min w zremisowanym 1:1 meczu z Cracovią
Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin) – pełne 90 min i gol w zremisowanym 1:1 meczu z Cracovią
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) – od 79. min w przegranym 0:2 meczu z Unionem Berlin
Przemysław Frankowski (RC Lens) – 81 min w zremisowanym 0:0 meczu z Nantes
Michał Skóraś (Lech Poznań) – 73 min w wygranym 1:0 meczu z Wartą Poznań

Napastnicy:
Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 72 min i 2 gole w wygranym 3:0 meczu z Elche
Arkadiusz Milik (Juventus) – poza kadrą na mecz z Monzą (pauzował za kartki)
Krzysztof Piątek (Salernitana) – 66 min w przeganym 1:2 meczu z Lecce
Karol Świderski (Charlotte FC) – pełne 90 min, 2 gole i żółta kartka w wygranym 3:2 meczu z Chicago Fire