#RaportKadrowicza: zepsuty karny przeszedł bez echa [WIDEO]

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem mundialu w Katarze większość kadrowiczów Czesława Michniewicza nie musi martwić się o grę. Ostatni weekend upłynął pod znakiem pierwszego niestrzelonego karnego przez Roberta Lewandowskiego w Barcelonie, ale trzeba docenić naszych w Serie A. Szczęsny zachował czyste konto, ładną asystę zanotował Piotr Zieliński, a rewolwery po strzelonym golu odpalił Krzysztof Piątek. Czas na #RaportKadrowicza.

Jak co weekend oczy większości piłkarskiej Polski skierowane były w stronę Półwyspu Iberyjskiego, a konkretnie rozgrywek La Liga i meczu FC Barcelona z beniaminkiem z Almerii. Robert Lewandowski jak zwykle pojawił się w wyjściowym składzie i już w 7 min miał najlepszą z możliwych okazji do zdobycia gola. Pierwszy raz od przenosin na Camp Nou Barcelona z nim na boisku miała rzut karny, podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z rywali. Kapitan reprezentacji Polski czekał na to od 17 spotkań (raz już ustawiał piłkę na 11 metrze, ale VAR zmieniał decyzje) i… spudłował. Swoim charakterystycznym nabiegiem zmylił bramkarza i ten nie wyczuł jego intencji, ale Lewandowski trafił w zewnętrzną część słupka.

Na szczęście był to początek spotkania, które Barcelona finalnie wygrała 2:0, po golach Ousmane Dembélé i Frenkiego de Jonga. Kulminacyjnym momentem była 85 minuta i zmiana Gerarda Piqué. Wychowanek „Dumy Katalonii” rozgrywał ostatnie spotkanie na Camp Nou po tym, jak ogłosił zakończenie kariery. Żegnał się z kolegami z drużyny oraz kibicami, a emocje związane z tym wydarzeniem i fakt ostatecznego zwycięstwa całkowicie przykryły zmarnowaną jedenastkę przez „Lewego”.

Gola strzelił za to inny napastnik reprezentacji Polski. Krzysztof Piątek, bo o nim mowa, już w 3 minucie pokonał bramkarza Cremonense otwierając wynik. „El Pistolero” zachował najwięcej zimnej krwi i poszedł do końca za nie najlepszym dośrodkowaniem jednego z kolegów, zdobywając gola siłą woli. Był tam, gdzie być powinien i piłka spadła mu pod nogi.

Ostatecznie jego Salernitana zremisowała to spotkanie 2:2 i plasuje się na 9. miejscu w tabeli Serie A. Liderem pozostaje SSC Napoli, które tym razem bez większych problemów rozprawiło się z Atalantą. Wprawdzie to ekipa Bergamo wyszła na prowadzenie, ale Napoli szybko wyrównało, po tym, jak Piotr Zieliński perfekcyjnie obsłużył Victora Osimhena. Napastnik reprezentacji Nigerii nie mógł tego zmarnować.

Neapolitańczycy wygrali 3:1 i choć Zieliński nie miał bezpośredniego udziału przy kolejnych dwóch trafieniach, to grał bardzo dobrze i zebrał pochlebne recenzje. Było to jego trzysetne spotkanie w barwach SSC Napoli. Jest w świetnej formie, co w kontekście nadchodzącego mundialu może nas tylko cieszyć.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł Juventus, pokonując Inter Mediolan 2:0. Kolejne czyste konto zachował Wojciech Szczęsny, a w 90 minucie zobaczył żółtą kartkę. Arkadiusz Milik także grał od początku, ale w 73 min został zmieniony przez Federico Chiesę. W Sampdorii pełne 90 minut rozegrał Bartosz Bereszyński, ale jego drużyna przegrała z Fiorentiną Szymona Żurkowskiego 0:2. Ten ostatni znów nie podniósł się z ławki rezerwowych, więc jego dyspozycja pozostaje zagadką. Pojawiają się przecieki, że zimą może zamienić Florencję na Turyn, bo w swoich szeregach widzą go „Byki” z Torino, lecz w kontekście mundialu nic to nie zmienia.

#RaportKadrowicza

Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z Milanem (1:2)
Radosław Majecki (Cercle Brugge) – 90 minut w meczu z Leuven (2:1)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Torino (2:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut i żółta karta w meczu z Interem Mediolan (2:1)
Kamil Grabara (FC Kopehaga) – 90 minut w meczu z Lyngby (3:0)

Obrońcy:
Jan Bednarek (Aston Villa) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu z Manchesterem United (3:1)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w meczu z Sampadorią (0:2)
Matty Cash (Aston Villa) – 90 minut w meczu z Manchesterem United (3:1)
Patryk Kun (Raków Częstochowa) – 90 minut w meczu z Wisłą Płock (7:1)
Michał Helik (Huddersfield) – 90 minut w meczu z Blackburn (0:1)
Paweł Bochniewicz (SC Heerenveen) – 85 minut w mecz z Excelsiorem (1:0)
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – 67 minut w meczu z Ch. Odessa (1:1)
Nicola Zalewski (AS Roma) – 72 minuty w meczu z Lazio (0:1)
Michał Karbownik (Fortuna Duesseldorf) – 90 minut w meczu z St. Pauli (1:0)
Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) – zawieszony na mecz z Monzą (0:2) z powodu czerwonej kartki
Robert Gumny (FC Augsburg) – 31 minut w meczu z Eintrachtem Frankfurt (1:2)
Kamil Glik (Benevento Calcio) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu Bari (1:1)
Jakub Kiwior (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z Milanem (1:2)
Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) – poza składem w meczu z Bayerem Leverkusen (5:0)
Mateusz Wieteska (Clermont Foot 63) – 90 minut w meczu z Montepellier (1:1)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – poza składem w meczu z Lechią Gdańsk (2:1) z powodu kontuzji
Maik Nawrocki (Legia Warszawa) – 90 minut w meczu z Lechią Gdańsk (2:1)

Pomocnicy:
Krystian Bielik (Birmingham City) – 90 minut i żółta kartka w meczu ze Stoke (2:1)
Przemysław Frankowski (RC Lens) – 90 minut w meczu z Angers (2:1)
Jacek Góralski (VfL Bochum) – poza kadrą na mecz z Bochum (3:0) z powodu kontuzji
Kamil Jóźwiak (Charlotte FC) – sezon MLS już się zakończył, trenuje z Lechem Poznań
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) – 87 minut i asysta w meczu z Mainz (3:0)
Mateusz Klich (Leeds United) – cały mecz na ławce rezerwowych w meczu z Bournemouth (4:3)
Grzegorz Krychowiak (Al Shabab FC) – liga arabska pauzuje do 15 grudnia, trenuje z Legią Warszawa
Karol Linetty (Torino FC) – zawieszony w meczu z Bolonią (1:2) z powodu kartek
Przemysław Płacheta (Birmingham City) – poza kadrą na mecz ze Stoke (2:1) z powodu kontuzji
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) – 90 minut i gol w meczu z FC Volendam (2:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 63 minuty i asysta w meczu z Atalantą (2:1)
Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu z Sampadorią (2:0)
Jakub Piotrowski (Łudogorec Razgrad) – mecz z Lokomotivem Płowdiw we wtorek 8.11
Damian Szymański (AEK Ateny) – 79 minut i żółta kartka w meczu z Asteras Tripolis (1:1)
Kacper Kozłowski (SBV Vitesse) – 72 minuty w meczu ze Spartą Rotterdam (0:4)
Patryk Dziczek (Piast Gliwice) –72 minuty i żółta kartka w meczu z Wartą Poznań (0:2)
Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin) – poza kadrą na mecz z Górnikiem Zabrze (1:4)

Napastnicy:
Adam Buksa (RC Lens) – poza kadrą na mecz z Angers (2:1) z powodu kontuzji
Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 90 minut i zmarnowany rzut karny w meczu z Almerią (2:0)
Krzysztof Piątek (Salernitana) – 66 minut i gol w meczu z Cremonese (2:2)
Arkadiusz Milik (Juventus FC) – 72 minuty w meczu z Interem Mediolan (2:0)
Karol Świderski (Charlotte FC) – sezon MLS już się zakończył, trenuje z Jagiellonią Białystok

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!