Rewolucja w śledzeniu wyników sportowych. Flashscore kończy 18 lat

Serwis Flashscore, oferujący wyniki na żywo wydarzeń sportowych, świętuje w tym roku swoją “pełnoletność”. Flashshscore.pl obecnie plasuje się na wysokim 7. miejscu pod względem miesięcznej liczby użytkowników i szóstym pod względem wyświetleń, znajdując się tuż za piłkarskimi gigantami takimi jak Brazylia, Włochy czy Wielka Brytania.

Flashscore – serwis, który zmienił wszystko

W 2006 roku w czeskiej Pradze założono spółkę LiveSport s.r.o, która uruchomiła serwis z wynikami sportowymi na żywo. Niecałe dwa miesiące później pojawiła się jej polska wersja. Została uruchomiona na domenie LiveSports.pl.

We wrześniu 2007 roku LiveSports.pl odwiedzało już 100 tys. osób dziennie, a trzy lata później – pół miliona dziennie.

W 2013 zadebiutowała aplikacja na systemy iOS i Android. Aplikacja LiveSports.pl zwyciężyła w kategorii Media w plebiscycie na najlepszą aplikację iOS na polskim rynku. Od 2015 roku znany jest jako Flashscore.

– Polski 'Flashscore’ był naszym drugim lokalnym projektem po czeskim. Początkowo dostarczał wyniki na żywo tylko z siedmiu dyscyplin sportowych, ale mimo to po 4 miesiącach osiągnął 100 000 odsłon dziennie, a w ciągu roku liczba ta podwoiła się – mówi Krysztof Mączka, Country Manager Flashscore Polska, który jest związany z firmą od samego jej początku.

Flashscore jest obecnie odwiedzany przez 3,25 miliona użytkowników miesięcznie w samej Polsce. Łączna liczba wyświetleń w 2023 roku wzrosła o 26%, a liczba użytkowników o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

– W ubiegłym roku osiągnęliśmy jeden z najlepszych wyników w historii firmy. Sieć Flashscore ma ponad 100 milionów użytkowników miesięcznie (polska widownia to 3,3 miliona) i 231 miliardów wyświetleń. Jednym z naszych planów na ten rok jest przekroczenie 125 milionów użytkowników miesięcznie na całym świecie. Kochamy piłkę nożną, a EURO 24 z obecnością polskiej reprezentacji będzie wydarzeniem, które przyciągnie jeszcze większą uwagę polskich kibiców do Flashscore – dodaje Krzysztof Mączka, Country Manager Flashscore Polska.

FOT: Flashscore

Udostępnij

Translate »