Robert Karaś walczy na dystansie 10-krotnego Ironmana

Specjalizujący się w dystansach Ultra Robert Karaś stanął przed największym wyzwaniem w karierze. Utytułowany polski triathlonista bierze udział w zawodach Swiss Ultra Triathlon, odbywających się na kosmicznym dystansie 10-krotnego Ironmana!

Podczas imprezy odbywającej się w Szwajcarii, triathloniści mają za zadanie przepłynąć 38 kilometrów, przejechać na rowerze 1800 kilometrów i zaliczyć 422 kilometry biegu. W sumie 2260 kilometrów! Zawodnicy muszą przebyć wyznaczony dystans w ciągu maksymalnie 345 godzin, czyli niemal 15 dni. Karaś zamierza jednak nie tylko zaliczyć wspomniany dystans, ale również zawalczyć o zwycięstwo lub nawet pobić rekord świata – w czym jest specjalistą.

Robert Karaś to mistrz i rekordzista świata w Ultra Triathlonie na dystansie pięciokrotnego Ironmana z 2021 roku (niedawno utracił rekord na rzecz innego Polaka – Adriana Kostery) oraz rekordzista na dystansie potrójnego (2018) i podwójnego Ironmana (2017, 2019). Zaliczenie rywalizacji w 10-krotnym Ironmanie z kolejnym rekordem świata z pewnością stanowiłoby dla Karasia wspaniałe ukoronowanie kariery.

Rywalizację w Swiss Ultra Triathlon można śledzić pod TYM linkiem.

Fot. Facebook

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »