Robert Wilkowiecki wystąpi w Warszawie!

W niedzielę (12 czerwca) w Warszawie odbędą się zawody Ironman 70.3. W imprezie weźmie udział rekordzista Polski na dystansie pełnego Ironmana – Robert Wilkowiecki. Warszawskie zawody to dla „Wilka” przystanek w walce o awans na mistrzostwa świata, natomiast dla reszty stawki jego udział w krajowych zawodach to niepowtarzalna okazja, aby sprawdzić się na tle ścisłej światowej czołówki.

Rywalizacja w ramach Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw 2022 odbędzie się na dystansie 1/2 klasycznego Ironmana. Zawodnicy przepłyną 1,9 km po Jeziorze Zegrzyńskim, przejadą 90 km na trasie z Białobrzegów do Warszawy i przebiegną 21,1 km ulicami centrum stolicy, mijając m.in. Teatr Wielki, Operę Narodową, Plac Piłsudskiego czy Krakowskie Przedmieście. Metę ulokowano w Multimedialnym Parku Fontann.

Zawodnikiem, na którym z pewnością skupi się uwaga kibiców będzie Robert Wilkowiecki. W ubiegłym roku podczas zawodów w Meksyku „Wilku” ustanowił rekord kraju na dystansie pełnego Ironmana, łamiąc jako pierwszy polski triathlonista w historii barierę ośmiu godzin (7:42:02). W tym roku najszybszy polski Ironman postawił sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i zamierza walczyć o awans na mistrzostwa świata, odbywające się na Hawajach. Impreza w Warszawie będzie stanowić dla niego przetarcie przed kolejnymi startami kwalifikacyjnymi, dzięki czemu krajowi triathloniści otrzymają szansę, aby sprawdzić się na tle zawodnika należącego do światowej czołówki.

– Podchodzę do zawodów w Warszawie poważnie i zamierzam się tam dobrze bawić. Dwa tygodnie później startuję w zawodach Ironman Frankfurt, gdzie będę walczył o awans na mistrzostwa świata i to pod te zawody szykuję optymalną formę, ale już w Warszawie zamierzam być w wysokiej dyspozycji. Na treningach czuje się mocny, teraz trzeba to tylko wykorzystać. Myślę, że impreza w Warszawie będzie korzystnym bodźcem przed walką o mój główny cel w Niemczech – zapowiada sam Robert Wilkowiecki.

– Starty we własnym kraju zawsze są fajne, a Ironman Polska organizuje bardzo dobre zawody na wysokim poziomie. W Polsce zawsze panuje bardzo pozytywna atmosfera, niczym nie odstępujemy od zagranicy, a charakter tych zawodów daje wieleradości – dodaje „Wilku”.

Zawodnicy rozpoczną rywalizację w ramach Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw 2022 12 czerwca (niedziela) o godz. 9.30.

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »