Robert Wilkowiecki z kolejnym rekordem Polski!

Robert Wilkowiecki zdominował odbywające się w Warszawie zawody Ironman 70.3. Zawodnik teamu TheSport ustanowił nowy rekord Polski na tym dystansie oraz jako pierwszy polski triathlonista w historii złamał barierę 3 godzin i 40 minut. Dla „Wilka” to świetny prognostyk przed zbliżającymi się zawodami we Frankfurcie, podczas których Polak będzie walczył o mistrzostwo Europy oraz awans na mistrzostwa świata na pełnym dystansie Ironmana.

Robert Wilkowiecki wygrał zawody Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw 2022 z czasem 3:38:43, którym ustanowił nowy rekord Polski na połowie dystansu Ironman. Dzięki temu zwycięstwu triathlonista PCG TheSport Team uzyskał awans na mistrzostwa świata 70.3 w Utah.

W ubiegłym roku podczas zawodów w Meksyku Wilkowiecki ustanowił również rekord kraju na dystansie pełnego Ironmana, łamiąc jako pierwszy Polak w historii barierę ośmiu godzin czasem 7:42:02. 

Rekordowy rezultat w Warszawie napawa optymizmem przed zawodami Ironman Frankfurt (26 czerwca), podczas których niekwestionowanie najszybszy polski Ironman będzie walczył o mistrzostwo Europy oraz bezpośredni awans na mistrzostwa świata na pełnym dystansie Ironman na Hawajach.

– Mamy zwycięstwo. Zawody przebiegły zgodnie z planem – szybka trasa i szybki wyścig. Jako wisienka na torcie to najszybszy wynik Polaka na połówce Ironmana w historii, a dodatkowo zdobyłem slot na mistrzostwa świata 70.3. Teraz będą walczył o kolejnego – na pełnym dystansie już za dwa tygodnie na mistrzostwach Europy we Frankfurcie –  podsumował po zakończeniu wyścigu Robert Wilkowiecki.

– Czuję się bardzo dobrze, widzę, że treningi kierują mnie w dobrą stronę. Dziękuję za wsparcie, mój zespół spisał się świetnie, a ja tylko to przypieczętowałem. Bardzo cieszy mnie ten rezultat, a myślami jestem już na kolejnych zawodach – dodał Wilkowiecki.

fot. Bartek Zborowski

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »