Robert Wilkowiecki zawalczy o mistrzostwo Europy

26 czerwca ścisła czołówka europejskich triathlonistów stanie do rywalizacji o miano najlepszego Ironmana na kontynencie. Wśród nich zobaczymy rekordzistę Polski – Roberta Wilkowieckiego, który nie tylko zawalczy o tytuł mistrza Europy, ale również o kwalifikację na jeszcze ważniejszą imprezę – mistrzostwa świata, które – jak sam przyznaje – niezmiennie pozostają jego głównym celem. 

Robert Wilkowiecki nie ma sobie równych w krajowej rywalizacji. Dwa tygodnie temu triathlonista PCG TheSport Team zdominował odbywające się w Warszawie zawody Ironman 70.3, w trakcie których ustanowił nowy rekord Polski na tym dystansie oraz jako pierwszy polski triathlonista w historii złamał barierę 3 godzin i 40 minut. „Wilku” wygrał zawody Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw 2022 z czasem 3:38:43, dzięki czemu uzyskał awans na mistrzostwa świata na tym dystansie, odbywające się w Utah.

Po tym wyczynie apetyt na sukces w wykonaniu najszybszego polskiego Ironmana wzrósł jeszcze bardziej. W ubiegłym roku podczas zawodów w Meksyku Wilkowiecki ustanowił rekord Polski na dystansie pełnego Ironmana, łamiąc jako pierwszy Polak w historii barierę ośmiu godzin czasem 7:42:02. Kolejny rekord kraju w wykonaniu „Wilka” to świetny prognostyk przed mistrzostwami Europy we Frankfurcie, podczas których Polak będzie walczył również o awans na mistrzostwa świata Ironman na Hawajach.

– Czuję się świetnie. Wszystko idzie zgodnie z planem, myślę że po zakończonych sukcesem zawodach w Warszawie jestem w jeszcze wyższej formie. Regeneracja po wyścigu przebiegła błyskawicznie, praktycznie już na drugi dzień byłem w stanie wrócić do normalnych treningów, co pokazuje, że ten start nie kosztował mnie tyle sił, ile można byłoby przypuszczać. Dla mnie to świetny prognostyk, w niedzielę walczymy nie tylko o mistrzostwo Europy Ironman, ale także o kwalifikację na mistrzostwa świata. Zapowiada się gorący i emocjonujący wyścig! – mówi Robert Wilkowiecki.

Rywalizacja w mistrzostwach Europy rozpocznie się w niedzielę (26 czerwca) o godz. 6:25 nad jeziorem Langener Waldsee nieopodal Frankfurtu. Zawody będzie można śledzić na żywo na stronie https://www.ironman.com/live.

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »