Ronaldo pożegna się z Manchesterem?

Wywiad, w którym Cristiano Ronaldo mocno krytykuje Manchester United, uderzając m.in. w Erika ten Haga i Wayne’a Rooneya, odbił się szerokim echem, choć jeszcze nie został nawet upubliczniony w całości. Portugalczyk najprawdopodobniej zostanie ukarany przez klub, a jego przyszłość na Old Trafford stoi pod ogromnym znakiem zapytania.

Cristiano Ronaldo udzielił wywiadu Piersowi Morganowi, w którym żali się na funkcjonowanie Manchesteru United. To, że Portugalczyk nie odnajduje się w szeregach „Czerwonych Diabłów”, nie jest żadną tajemnicą. Zdaniem Ronaldo, jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest m.in. postać Erika ten Haga: – Nie szanuję ten Haga, bo on nie ma szacunku do mnie. Jeśli nie szanujesz mnie, ja nie będę szanował ciebie – tłumaczy na nagraniu Ronaldo.

Ronaldo skrytykował również Ralfa Rangnicka, który jego zdaniem nie powinien ingerować w działania sportowe klubu. – Nie słyszałem o czymś takim. Jeśli nie jesteś trenerem, to jak możesz prowadzić taki klub jak Manchester United? – mówi Portugalczyk.

 

– Manchester mnie zdradził, zrobiono ze mnie czarną owcę i obarczono winą za złe rezultaty. Wróciłem, aby pomóc drużynie, ale teraz czuję się zdradzony – to kolejna wypowiedź Ronaldo, w której ten atakuje swój zespół.

– Odkąd z klubu odszedł Sir Alex Ferguson, nic nie zmieniło się na lepsze. Postęp był zerowy, nawet jeśli chodzi o basen, jacuzzi czy siłownię. – Kibice powinni znać prawdę, chcę dla tego klubu jak najlepiej. Niestety, jesteśmy dzisiaj niżej od Manchesteru City, Liverpoolu czy Arsenalu. Sir Alex również to wie – zakończył Ronaldo.

Według „The Telegraph” wkrótce odbędzie się spotkanie między Erikiem ten Hagiem a władzami Manchesteru United. Ma na nim zostać podjęta decyzja co do przyszłości Cristiano Ronaldo w klubie. Z kolei w środę upubliczniony ma zostać cały wywiad Ronaldo z Morganem.

– Manchester United zwraca uwagę na doniesienia mediów dotyczące wywiadu udzielonego przez Cristiano Ronaldo. Klub wystosuje swoją odpowiedź po ustaleniu wszystkich faktów. Obecnie skupiamy się na przygotowaniach do drugiej połowy sezonu i kontynuowaniu rozwoju, wiary i jedności budowanej wśród graczy, menedżerów, personelu oraz kibiców – czytamy z kolei w oświadczeniu Manchesteru United.

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Do wywiadu udzielonego przez Ronaldo odniósł się m.in. Rio Ferdinand. Zdaniem Brytyjczyka kariera CR7 na Old Trafford jest właściwie skończona.

– Sytuacja jest jasna. Romans Cristiano Ronaldo z Manchesterem United właśnie się skończył. Rozdział został zamknięty […] Ronaldo postawił klub w takiej sytuacji, że nie ma innego wyjścia. Jeśli był ktoś w klubie, kto chciał zatrzymać Cristiano, to po tym, co powiedział, nie może teraz tego zrobić.

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Wiki Commons

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »