Roszady w redakcjach. Duże transfery dziennikarskie

W ostatnich tygodniach na rynku mediów sportowych doszło do kilku konkretnych i istotnych przetasowań. Przygotowaliśmy przegląd najciekawszych redakcyjnych transferów.

Jakub Kwiatkowski w TVP Sport

To zdecydowanie najgłośniejszy na dziennikarskiej giełdzie. Jakub Kwiatkowski przez dekadę był rzecznikiem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a od drugiej połowy grudnia został dyrektorem TVP Sport. Przed dołączeniem do PZPN-u, Kwiatkowski pracował w Eurosporcie jako PR Manager, w Ministerstwie Sportu i Turystyki jako rzecznik prasowy oraz w Radiu Zet.

Przed Kwiatkowskim bardzo wysoko zawieszona poprzeczka, bowiem TVP Sport w ostatnich latach stało na bardzo wysokim poziomie. Nowemu szefowi TVP ma pomagać na tym stanowisku Dariusz Szpakowski, który został doradcą zarządu. Pierwszy prawdziwym testem dla Kwiatkowskiego w nowej roli będzie piłkarskie EURO w Niemczech, transmitowane właśnie na antenach Telewizji Polskiej.

  

Łukasz Wiśniowski w Eleven Sports

W grudniu dobiegła końca 1,5-roczna przygoda Łukasza Wiśniowskiego z Canal Plus. Znany z pracy w Orange Sport, PZPN-ie czy w YouTube’owym „Foot Trucku” dziennikarz był prowadzącym program „Hola La Liga” oraz „Prosto w Szczenę” z Wojciechem Szczęsnym. Jego głos mogliśmy też usłyszeć podczas meczów PKO Ekstraklasy.

Teraz popularny „Wiśnia” nadal będzie przeprowadzał wywiady w znanym i lubianym „Foot Trucku” i ponownie będziemy go oglądać w Eleven Sports. Dziennikarz nie rozstanie się natomiast z ligą hiszpańską, bowiem właśnie przy niej ma już od jakiegoś czasu okazję pracować w barwach nowego pracodawcy. 

  

Maja Strzelczyk w TVP Sport

Ceniona dziennikarka sportowa zdecydowała się zamienić Canal Plus na TVP Sport. Strzelczyk w przeszłości pracowała też w Ekstraklasa Live Park, Orange Sport czy Weszło, a ponadto od roku prowadzi własny kanał na YouTube – „Audiochwile”. Można ją również zobaczyć w „Foot Trucku”.

Maja Strzelczyk zadebiutuje w TVP Sport 8 lutego, kiedy to poprowadzi studio przy okazji transmisji półfinałowego meczu Pucharu Króla. Niemal na pewno zobaczymy ją także podczas mistrzostw Europy, bowiem stacja pokaże wszystkie mecze turnieju rozgrywanego w Niemczech.

  

Andrzej Twarowski w Kanale Zero

Ten transfer gwarantuje nam, że sportu w Kanale Zero nie zabraknie. Głos Andrzeja Twarowskiego zna każdy fan Premier League – zarówno ten młodszy, jak i starszy. Komentator przez lata pracy przy najlepszej piłkarskiej lidze świata wyrobił sobie markę i jest najbardziej szanowanym polskim dziennikarzem na Wyspach.

53-latek rozpoczął swoją poważną przygodę w mediach pod koniec ubiegłego wieku, dołączając do Canal+. Wcześniej pisał w mniejszym tytule prasowym. W 1996 roku zadebiutował za mikrofonem, komentując spotkanie pomiędzy Wisłą Kraków a ŁKS-em Łódź. Twarowski przez lata był współgospodarzem programu Liga+Extra, do którego piłkarscy fani wracają z ogromnym sentymentem. Obecnie możemy go usłyszeć w Viaplay. 

Damian Bąbol w Kanale Sportowym

Chyba nie ma osoby, która nie widziała wideo, na którym Damian Bąbol wciela się w rolę jakiegoś dziennikarza, trenera, bądź piłkarza. Jego świetne wyniki na YouTube i w innych mediach społecznościowych sprawiły, że Bąbol zaczął pojawiać się w Kanale Sportowym.

Od 24 stycznia dziennikarz został jednym z prowadzących „Poranek” w Kanale Sportowym. Nie wiemy, czy okaże się lekiem na głębokie problemy KS. Po odejściu Krzysztofa Stanowskiego wyniki wyświetleń spadły kilkaset procent w miesięcznym ujęciu rok do roku.

  

Przemysław Rudzki, Kamil Gapiński, Monika Wądołowska w Kanale Zero

Cała trójka znanych także z Kanału Sportowego dziennikarzy zdecydowała się odejść i pozostać u boku Stanowskiego, który tworzy Kanał Zero. Nie mamy jeszcze oficjalnych potwierdzeń, że Rudzki, Gapiński i Wądołowska pojawią się na ekranie, ale wydaje się to nieuniknione.

Obecnie cała trójka działa przy portalu Weszło, a Wądołowska będzie mogła liczyć na sporo obowiązków poza kamerą w Kanale Zero, pełniąc obowiązki dyrektorki biura. Nieformalnie o swoim dołączeniu do nowego projektu Stanowskiego informowała już wcześniej w mediach społecznościowych.

Robert Mazurek w Kanale Zero

Na oddzielny akapit zasługuje red. Mazurek, znany przede wszystkim z rozmów politycznych (choć nie tylko) na antenie RMF FM. To właśnie Mazurek tworzył ze Stanowskim jeden z najchętniej oglądanych programów na Kanale Sportowym pod nazwą Mazurek&Stanowski.

To nie kto inny, jak właśnie Mazurek miał zwrócić Stanowskiemu uwagę na fakt, że jest najbardziej zaangażowanym i zasięgowym twórcą w swoim poprzednim projekcie, co utwierdziło go w przekonaniu, że powinien odejść z kanału. Nie dziwne więc, że teraz znów pracują razem i współtworzą Kanał Zero. Mazurek brał udział m.in. w castingach na nowych pracowników. Oczywiście dalej będzie łączył pracę w szeroko rozumianej rozrywce na Kanale Zero z pracą dla RMF FM.

  

FOT. TVP Sport

Udostępnij

Translate »