Ruch – Widzew i frekwencyjny rekord! Będzie 50 tysięcy kibiców?

Wielkie wydarzenie sportowe zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim bijący rekord entuzjazm kibiców. 20 kwietnia to dzień, który zapowiada się jako monumentalny moment w historii. Nie tylko Ruchu Chorzów, ale całej Ekstraklasy. Kibice Ruchu i Widzewa spodziewają się rekordu frekwencji. Po prostu wow!

Ruch – Widzew. Już jest 42 tys. sprzedanych biletów!

Mecz przyjaźni pomiędzy Ruchem Chorzów a Widzewem Łódź na Stadionie Śląskim nie staje się może punktem zwrotnym dla polskiego futbolu, ale dobitnie pokazuje, że w niektórych miastach zdecydowanie jest głód dobrej piłki i emocji z nią związanych.

Do spotkania zostały trzy dni, a w środę (17 kwietnia) wieczorem Ruch Chorzów poinformował, że sprzedał równo 44 tys. biletów. Czeka na ogłoszenie kompletu – 50 167 zakupionych wejściówek. W zasadzie czekamy już tylko na potwierdzenie kompletu z oficjalnego źródła.

Mecz przyjaźni w Chorzowie zapisuje się w annałach jako rekord frekwencji w polskim futbolu w XXI wieku, przewyższając nawet widowisko Lecha Poznań z Legią Warszawa w 2016 roku, kiedy to na stadionie przy ul. Bułgarskiej zgromadziło się 41 567 kibiców.

To wynik przebijający już pięć najwyższych dotąd frekwencji XXI wieku w polskiej piłce klubowej, ponad 41-tysięcznych, w komplecie zanotowanych w latach 2015-22 w Poznaniu. Oznacza to, że w sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie będziemy świadkami historycznego meczu. Rekord de facto już jest pobity, a tempo sprzedaży wskazuje, że może zostać wyśrubowany do skali, której dorównać będzie można w przyszłości jedynie na dwóch stadionach – prócz „Kotła Czarownic”, jeszcze tylko stołecznym PGE Narodowym – czytamy na stronie „Niebieskich”.

Rekordowy wyjazd i urodziny chorzowian

– W sobotę dojdzie do jeszcze jednego dużego wydarzenia: jako że spośród 42 tysięcy kibiców uprawnionych do wejścia, aż 16 tysięcy to fani łódzkiego Widzewa, ustanowiony przez nich zostanie ligowy rekord wyjazdowy. Wciąż trwa sprzedaż biletów – stacjonarnie oraz online – czytamy w komunikacie klubu.

W dzień meczu, 20 kwietnia Ruch Chorzów będzie obchodził także 104. rocznicę powstania.

Warto wspomnieć, że na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu Ruch znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, tracąc dziewięć punktów do bezpiecznej strefy. Z kolei Widzew, z ostatnimi zwycięstwami na koncie, awansował na ósmą pozycję w tabeli.

FOT: ksruch.com

Udostępnij

Translate »