Rusza ORLEN 80. Rajd Polski

W czwartek, 27 czerwca wystartował ORLEN 80. Rajd Polski. Impreza wraca w tym roku do kalendarza mistrzostw świata WRC. Kibice będą mogli z bliska zobaczyć sportową rywalizację czołowych kierowców rajdowych świata, w tym dwóch reprezentantów ORLEN Teamu – Kajetana Kajetanowicza i Miko Marczyka. Ważnym aspektem tegorocznej edycji będą środowiskowe dążenia organizatorów.

Areną zmagań kierowców rywalizujących w narodowym klasyku już po raz 19. będą Mazury, w tym kultowe Mikołajki, które ponownie są bazą załóg. Między innymi dzięki wsparciu ORLEN tegoroczna edycja wraca do kalendarza WRC – Rajdowych Mistrzostw Świata. Na starcie pojawi się liderujący klasyfikacji po sześciu rundach światowego czempionatu Thierry Neuville i zajmujący kolejne pozycje: Ott Tänak i Elfyn Evans. W stawce zobaczymy aż 12 polskich załóg, w tym ekipy ORLEN Teamu – Kajetana Kajetanowicza z Maciejem Szczepaniakiem i Miko Marczyka pilotowanego przez Szymona Gospodarczyka.

W tegorocznej edycji organizatorzy Rajdu kładą szczególny nacisk na aspekt społeczny i środowiskowy. Zgodnie z deklaracjami dążą do ograniczenia wpływu na środowisko naturalne. To niezwykle istotne ze względu na trasy, które przebiegają w regionie znanym z walorów krajobrazowych i bogactwa naturalnego.

– Odpowiedzialność środowiskowa i zrównoważony rozwój to duże wyzwania, szczególnie ważne z punktu widzenia prowadzonej działalności Grupy ORLEN. Te kwestie będą kluczowym elementem aktualizowanej polityki sponsoringowej koncernu, ponieważ prowadzenie działań w tym obszarze powinno być spójne z celami biznesowymi. Z entuzjazmem podchodzimy do dążeń prośrodowiskowych organizatorów Rajdu Polski, i prób znalezienia rozwiązań ograniczających zużycie energii, ograniczanie produkcji odpadów czy redukcji emisji. W ten sposób razem pokazujemy, jakie wartości są dla nas ważne – mówi Lidia Kołucka, Dyrektor Wykonawcza ds. Sponsoringu ORLEN.

Organizatorzy zobowiązali się w tym roku między innymi do ścisłego przestrzegania przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska – zarówno tych krajowych, jak i wynikających z Programu Akredytacji Środowiskowej FIA. W kanałach komunikacji zewnętrznej, w tym przede wszystkim w mediach społecznościowych, promowane będą właściwe zachowania społeczno-środowiskowe.

ORLEN Rajd 80. Polski to także wydarzenie w pełni otwarte dla wszystkich kibiców. W tym roku organizatorzy podjęli współpracę z Fundacją Avalon i będą razem dążyć do jak najpełniejszego dostosowania imprezy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Okienko w kasie biletowej będzie dostosowane do potrzeb niskorosłych i poruszających się na wózkach. W kasie i strefie fundacji zostaną udostępnione pętle indukcyjne dla niesłyszących, a poręcze będą oznaczone w alfabecie Braille’a.

Tegoroczna trasa rajdu składa się z ponad 300 kilometrów podzielonych na 19 odcinków specjalnych. Rywalizacja na 1. oesie rozpocznie się w czwartek po godzinie 19:00. I w piątek, i w sobotę uczestnicy rajdu zmierzą się z 7 odcinkami specjalnymi, a finałem będą cztery niedzielne oesy w tym punktowany dodatkowo Power Stage w Mikołajkach. Wzdłuż wszystkich odcinków specjalnych dla fanów zostanie przygotowanych 68 bezpiecznych stref kibica.

Udostępnij

Translate »