Rynek transferowy w PlusLidze. Pierwsze ruchy wykonane

Wiele dzieje się na rynku transferowym. Zespoły kontraktują graczy na kolejny sezon. Zebraliśmy wszystkie ruchy w całość. Kto i gdzie zagra w przedolimpijskim sezonie 2023/2024?

Informacje zaczerpnięte są od Macieja Trąbskiego z “Przeglądu Sportowego”, Jakuba Balcerzaka, Jakuba Bednaruka z Polsatu, użytkownika “Artem” na Twitterze, dobrze zorientowanych użytkowników forum “Strefy Siatkówki” oraz wiedzy własnej. Spora część ruchów została już parafowana wstępnymi kontraktami. Jeśli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy to zaraz po skończeniu obecnych kontraktów umowy zawodników z nowymi klubami wejdą w życiu.

Asseco Resovia Rzeszów

W zespole aktualnego lidera PlusLigi dojdzie po sezonie do kilku znaczących zmian. Z klubu odejdzie dwóch podstawowych zawodników – Jan Kozamernik oraz Maciej Muzaj. W ich miejsce drużyna z Podkarpacia zakontraktuje Karola Kłosa oraz Stephena Boyer’a. Reszta podstawowych graczy ma zostać w drużynie, ale do roszad dojdzie także na ławce rezerwowych. Z klubu odejdzie Thibault Rossard oraz prawdopodobnie Tomasz Piotrowski, a rotację wzmocni Adrian Staszewski. Na razie nie wiadomo o innych ruchach.

Jastrzębski Węgiel

U wicelidera tabeli także dojdzie do przetasowań w składzie. Drużynę opuści wspomniany Boyer, a pierwszym atakującym ma zostać jego dotychczasowy zmiennik – Jan Hadrava. Zespół opuści także środkowy Łukasz Wiśniewski i na tę pozycję zespół ze Śląska chce ściągnąć Karola Urbanowicza. Głośno mówi się także o odejściu drugiego rozgrywającego – Eemiego Tervaporttiego. O innych zmianach w składzie na razie nie wiadomo

Aluron CMC Warta Zawiercie

Uczestnik Ligi Mistrzów przeprowadzi jeden bardzo ważny transfer, który powinien wywindować zespół prezesa Kryspina Barana. Do “Jurajskich Rycerzy” dołączy Mateusz Bieniek. Dojdzie także do zmiany na pozycji libero. Nowym graczem zawiercian będzie Luke Perry. Reszta najważniejszych graczy ma pozostać w zespole.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W zespole mistrza Polski także dojdzie do zmian choć mają być one kosmetyczne. Niedawno klub oficjalnie ogłosił, że amerykański duet David Smith & Erik Shoji przedłużył umowy. Z ZAKSY do włoskiego Trentino odejdzie Norbert Huber. Po sezonie odejdą też wspomniany Staszewski oraz prawdopodobnie Bartosz Bednorz, który do ZAKSY dołączył na połowę sezonu. Reszta trzonu ma także zostać w zespole na następny sezon. 

Projekt Warszawa

W stołecznym zespole nie dojdzie do wielu zmian w składzie. Nie zanosi się na to, aby ważne postacie opuściły drużynę. Zmianie ulegnie duet atakujących. Najbliżej przejścia na tą pozycję jest aktualnie Bartłomiej Bołądź. Zespół opuści rezerwowy Mateusz Janikowski.

Indykpol AZS Olsztyn

W zespole z Warmii i Mazur dojdzie do sporych roszad. Klub po sezonie opuszczą Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński oraz Mateusz Poręba. Niepewna jest także przyszłość Taylora Averilla i Moritza Karlitzka, a odejść ma także rezerwowy Kamil Szymendera. Na razie nie wiadomo nic o potencjalnych zastępcach poz tym, że za Lipińskiego przyjść ma Nicolas Szerszeń. Klub za to oficjalnie ogłosił pozostanie w zespole na przyszły sezon Joshuy Tuanigi.

LUK Lublin

W lubelskim zespole zmian będzie sporo. Podstawową będzie ta trenerska. Dariusz Daszkiewicz odejdzie z klubu, a jego miejsce zajmie Michał Mieszko Gogol. Zespół opuści też podstawowy duet przyjmujących – wspomniany Szerszeń oraz Wojciech Włodarczyk. Odejdzie także drugi rozgrywający – Cristiano Torelli, a jego miejsce zajmie Jakub Nowosielski z GKSu Katowice. W lubelskim zespole zmieni się także libero. Dustina Wattena zastąpi Thales Hoss.

PSG Stal Nysa

Sporo dzieje się także w Nysie. Zespół opuści Wassim Ben Tara, który ma oferty od włoskich potentatów z Trentino i Perugii. W jego miejsce z Asseco Resovii pojawi się Maciej Muzaj. Przyjść ma także Wojciech Włodarczyk z Lublina. W zespole zostanie Michał Gierżot, a o innych umowach na razie nie wiadomo.

Ślepsk Malow Suwałki

Klub z Suwałk utrzymuje swój trzon o czym oficjalnie poinformował. W zespole zostają Bartosz Filipiak, Matias Sanchez, Paweł Halaba oraz Mateusz Czunkiewicz. O innych ruchach na razie nie wiadomo.

PGE Skra Bełchatów

Do dużych zmian dojdzie w zespole Skry. Zespół opuszczą Aleksandar Atanasijevic, który ma oferty z Włoch, wspomniany duet środkowych Kłos & Bieniek i Dick Kooy. Ich miejsce zajmie olsztyńskie trio – Butryn, Lipiński oraz Poręba. Na środek dołączy także Łukasz Wiśniewski. Z klubem z Bełchatowa łączony jest też Yacine Louati. W zespole zostaną Grzegorz Łomacz, Kacper Piechocki oraz prawdopodobnie Filippo Lanza. Nie wiadomo kto będzie trenerem zespołu, ale to stanowisko do końca obecnego sezonu zajmie Andrea Gardini.

O ruchach innych zespołów na razie nie wiadomo zbyt wiele.

Fot. Wiki Commons

Autor Marcin Gałązka

Udostępnij

Translate »