Śląsk Wrocław i Panthers Wrocław grają razem

Piłkarski Śląsk Wrocław oraz Panthers Wrocław, którzy grają w futbol amerykański, nawiązali współpracę. Oba kluby rywalizują pod hasłem „Gramy razem dla Wrocławia!” i zapowiadają wspólne działania marketingowe.

Pierwszym z nich jest wspólny wideoklip i zapowiedź konkursu w mediach społecznościowych, w którym będzie można wygrać bilety na mecze oraz gadżety obu drużyn. Współpraca rusza w kluczowym momencie dla obu drużyn – na finiszu rozgrywek Ekstraklasy – gdy Śląsk walczy o najwyższe cele – i tuż przed wielkim otwarciem sezonu europejskich rozgrywek w futbolu amerykańskim, które zaplanowano już na 26 maja na Tarczyński Arenie.

– Naszym wspólnym mianownikiem jest nie tylko futbol, ale przede wszystkim Wrocław. Wiemy, że wrocławscy fani sportu wspierają wszystkie lokalne drużyny, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że możemy działać wspólnie – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

– Ogromnie cieszy nas również fakt, że rozpoczniemy nasz sezon na Tarczyński Arenie, na której swoje mecze zwykle rozgrywają piłkarze Śląska. Wierzę, że 26 maja na naszym pierwszym meczu będziemy razem świętować mistrzostwo Polski wywalczone przez naszych piłkarzy. Zapraszamy wszystkich kibiców piłkarskiego Śląska na spotkanie Panthers Wrocław 26 maja. Gwarantujemy wielkie i niecodzienne widowisko! Zapraszamy również naszych kibiców na mecze WKSu. Wspierajmy wrocławskich piłkarzy w walce o mistrzostwo! Do zobaczenia na trybunach, gramy razem dla Wrocławia! – dodał Latoś.

– Wielokrotnie pokazywaliśmy i mówiliśmy o tym, że chcemy być klubem otwartym na współpracę i dobre inicjatywy. Cieszymy się, że w tak gorącym okresie sezonu możemy dostać dodatkowe wsparcie od Panthers Wrocław. Oba nasze kluby są jednymi ze sportowych wizytówek Wrocławia, więc liczę, że wspólne działania przyniosą korzyść dla wszystkich mieszkańców. Ze swojej strony zachęcam do przychodzenia na stadiony i wspierania naszych sportowców, zarówno reprezentujących Śląsk, jak i Panthers. Liczę, że tak jak podczas meczów WKS-u, tak i w czasie starcia „Panter” frekwencja na Tarczyński Arena Wrocław dopisze – dodaje Patryk Załęczny, prezes Śląska Wrocław.

Śląsk rozegra ostatni mecz sezonu Ekstraklasy 25 maja na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Spotkanie to może zadecydować nawet o ostatecznym podziale medali w piłkarskiej Ekstraklasie. Z kolei Panthers Wrocław rozpoczną swój sezon symbolicznie – bo dzień później – 26 maja o godz. 13.00 na Tarczyński Arenie, mierząc się w hicie europejskiej ligi futbolu amerykańskiego z ekipą Berlin Thunder. Pozostałe spotkania wrocławscy futboliści rozegrają na Stadionie Olimpijskim.

Udostępnij

Translate »