Sobota powalczy o mistrzostwa świata w futsalu

Waldemar Sobota, były piłkarz m.in. Śląska Wrocław, został powołany do reprezentacji Polski w futsalu. Kadra już 12 kwietnia zagra z Chorwacją pierwszy mecz w barażach o mistrzostwa świata.

Waldemar Sobota swój ostatni mecz w klasycznej odmianie piłki nożnej rozegrał w 2022 roku jako zawodnik Śląska Wrocław. Po sezonie 2021/22 zdecydował się zakończyć karierę na trawiastych boiskach i przenieść do hali. Jesienią 2022 roku został piłkarzem Dremanu Opole Komprachcice. Gra tam do dziś i notuje bardzo dobre statystyki. W tym sezonie strzelił już 24 gole oraz zanotował 13 asyst.

W związku z tym zastąpi w futsalowej reprezentacji kontuzjowanego zawodnika. Biało-Czerwoni już 12 kwietnia w Koszalinie zagrają pierwszy mecz barażowy o mistrzostwa świata. Ich rywalami będą Chorwaci. Rewanż zaplanowano na 16 kwietnia w Zagrzebiu.

Przypomnijmy, że Waldemar Sobota grał w reprezentacji na trawiastym boisku. W sumie w narodowych barwach wystąpił w 16 spotkaniach i strzelił 3 gole. Był częścią zespołu prowadzonego przez Adama Nawałkę, który w 2014 roku pokonał Niemcy 2:0 na Stadionie Narodowym. Jednak następne spotkanie ze Szkocją było już jego ostatnim w kadrze.

Kadra reprezentacji Polski w futsalu na baraże do mistrzostw świata:

Sebastian Leszczak (BSF Bochnia), Michał Kałuża (CD Burela FS, Hiszpania), Jakub Raszkowski (CD UMA Antequera, Hiszpania), Sebastian Szadurski (Dreman Opole Komprachcice), Sebastian Grubalski (Constract Lubawa), Piotr Skiepko (Jagiellonia Białystok), Paweł Kaniewski (Constract Lubawa), Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Mateusz Mrowiec (Constract Lubawa), Kacper Sendlewski (Constract Lubawa), Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała), Waldemar Sobota (Dreman Opole Komprachcice), Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała), Mateusz Madziąg (We-Met Futsal Club Kamienica Królewska).

Fot. Archiwum Fogo Futsal Ekstraklasa

Udostępnij

Translate »