Sport, władze i pieniądze. Apple TV+ nagrało serial o Superlidze

Walka o wpływy, pieniądze i władzę – to nie opis nowego sezonu Gry o Tron, a jedynie dokumentu o Superlidze. Próba wyłamania się wielkich klubów spod macek UEFA i FIFA spełzła na niczym, ale teraz będziemy mogli zobaczyć cały ten proces od środka. W styczniu na platformie Apple TV+ zadebiutuje serial „Super League: The War for Football”.

W ubiegłym roku próbowano powołać do życia Superligę – elitarne rozgrywki dla wybranych, największych klubów piłkarskich w Europie. Wśród 15 zespołów-założycieli znalazły się największe marki na starym kontynencie – Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Inter, Milan, Atlético, Juventus, Barcelona i Real. Po groźbach ze strony UEFA wszystkie poza ostatnimi trzema definitywnie wycofały się z projektu.

Działacze dążący do powołania Superligi jednak nie zrezygnowali. Zgłosili sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, skarżąc się na nielegalne działania ze strony UEFA i FIFA, które doprowadziły do stworzenia monopolu i uderzają w wolną konkurencję. Wyrok TSUE z grudnia 2022 nie jest jednak korzystny dla renegatów. Trybunał orzekł, że kluby co prawdą mogą utworzyć Superligę, ale muszą się liczyć z tym, że jednocześnie mogą też zostać legalnie wykluczone ze struktur UEFA i FIFA.

Projekt od początku budził ogromne emocje, nie tylko na szczeblu działaczy, ale również kibiców czy nawet władz państw. Nic dziwnego, że Apple postanowiła udokumentować całą historię, nagrywając na jej podstawie serial. Obraz „Super League: The War for Football” będzie miał premierę 13 stycznia.

„Super League: The War for Football to czteroodcinkowy serial dokumentujący bitwę o najwyższą stawkę, która rozpoczyna się w momencie planu ucieczki z dotychczasowych struktur, a przeszłość, teraźniejszość i przyszłość europejskiego futbolu zderzają się ze sobą, stawiając najpotężniejszych liderów w grze o obronę lub obalenie tradycji” – czytamy w opisie serialu na platformie streamingowej.

Reżyserem dokumentu jest Jeff Zimbalist znany z „The Two Escobars”, a producentem wykonawczym Libby Geist, który był zaangażowany w powstanie „The Last Dance” z Michaelem Jordanem w roli głównej.

____________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Filip Skalski

Udostępnij

Translate »