Świetne występy Bartka Marszałka na inaugurację sezonu

Drugie miejsce w sprincie i piąta lokata w Grand Prix Indonezji to wyniki Bartłomieja Marszałka na inaugurację sezonu F1 H2O. Na jeziorze Toba na Sumatrze reprezentant Polski wywalczył łącznie 16 punktów do klasyfikacji generalnej i po pierwszej rundzie sezonu Marszałek plasuje się na 4. miejscu.

Weekendowa rywalizacja w Indonezji rozpoczęła się od piątkowych treningów i kwalifikacji. Bartłomiej Marszałek wywalczył piątą pozycję startową i mógł z umiarkowanym optymizmem oczekiwać na główny wyścig w niedzielę. W sobotę Polak miał jeszcze okazję do treningów o poranku, a następnie uczestniczył w sprincie. W swojej grupie zawodnik ORLEN Team zajął drugie miejsce, ulegając tylko Jonasowi Anderssonowi.

– Sprinty są od tego roku zaliczane do klasyfikacji mistrzostw świata i zawiera się w nich pula punktów. Bardzo lubię ścigać się w Indonezji, lubię ten tor. Oczywiście drugie miejsce mnie w pełni nie zadowala, ale przede mną był tylko mistrz świata, a miejsce jest dobrym punktem wyjściowym na resztę sezonu i osadzeniem się w czołówce – mówił po sprincie Marszałek.

Wyścig był dla Polaka nieco pechowy. Po restarcie prowadził, jednak rywalizację przerwano, a po kolejnym restarcie Marszałek awansował o jedną pozycję, jednak wyścig został przerwany po mniej niż 5 okrążeniach od wznowienia rywalizacji. Według przepisów Polak musiał przepuścić wyprzedzonego rywala. Ostatecznie Marszałek utrzymał pozycję startową i zajął piąte miejsce.

– Nie będę skakał z radości po tym weekendzie, ale wynik na pewno jest solidny i mogę być zadowolony. W klasyfikacji generalnej zajmuję teraz czwarte miejsce i to dobre wejście w sezon. Założeniem jest kończenie kolejnych Grand Prix z punktami, bo celuję w pozycję medalową w czołowej trójce. Bardzo dziękuję też za pozytywne wiadomości. Ciałem jestem w Indonezji, ale myślami i duchem jestem przy córce w Polsce, bo to teraz najważniejszy wyścig – powiedział zawodnik ORLEN Teamu.

Po weekendzie na jeziorze Toba w Indonezji zawodnik ORLEN Team ma na koncie 16 punktów – 9 za sprint i 7 za piąte miejsce w wyścigu głównym. Polak zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, a szansę na poprawę będzie miał w ostatni weekend marca w Wietnamie. Sezon składa się z ośmiu rund F1 H2O.

fot. informacja prasowa

Udostępnij

Translate »