Szymon Ładniak gotowy do walki na Lausitzringu

„Chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej”, zapowiada Szymon Ładniak przed startem na DEKRA Lausitzringu. Na lublinianina czekają dwa kolejne wyścigi. Transmisje będzie można śledzić na TheSport.pl pod TYM linkiem.

Kierowcy serii ADAC TCR Germany są już za półmetkiem sezonu 2022. Za nimi cztery z siedmiu weekendów wyścigowych. Po ośmiu startach Szymon Ładniak z Liqui Moly Engstler jest trzeci w klasyfikacji generalnej oraz prowadzi w rywalizacji juniorów. 

Kolejnym wyzwaniem dla kierowcy z Lublina będą starty na DEKRA Lausitzring. To wyjątkowy tor z wieloma możliwymi konfiguracjami przygotowanymi w zależności od serii wyścigowej, z unikatowym w skali Europy owalem charakterystycznym dla NASCAR. 

— Cel wynikowy jest niezmienny – chcę wygrywać w klasyfikacji juniorskiej i generalnej. Jestem po wakacjach, dzięki czemu mam wiele siły i pozytywnej energii. To pozwoli skoncentrować się i zachować spokój podczas wyścigów. Mimo że tor jest specyficzny, bardzo techniczny, to przypadł mi do gustu i lubię na nim jeździć — mówi Szymon Ładniak

Polak wraca do rywalizacji po dwóch tygodniach przerwy. Krótką przerwę między startami postrzega jako zaletę. Jak podkreśla, częstsze przebywanie w samochodzie wyścigowym pozwoli mu lepiej przyzwyczaić się do niego i wychwycić detale w ustawieniach. 

Ładniak rozpocznie ściganie w Brandenburgii w piątek od dwóch treningów (8:55 i 12:55) oraz kwalifikacji do pierwszego wyścigu (18:15), który rozpocznie się dzień później o 16:55. Drugie zawody rozpoczną się w niedzielę o 11:30. 

Transmisję z wyścigów będzie można oglądać na żywo na TheSport.pl (Kliknij w baner poniżej)

Udostępnij

Translate »