Szymon Ładniak może zapewnić sobie tytuł

Cztery wyścigi, dwa weekendy zmagań – tyle pozostało kierowcom serii ADAC TCR Germany do zakończenia sezonu 2022. Już podczas najbliższych startów na torze Sachsenring Szymon Ładniak może zapewnić sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji juniorów. Zawody będzie można oglądać na żywo na TheSport.pl.

Kierowca z Lublina konsekwentnie realizuje plan, który postawił sobie przed rozpoczęciem sezonu. Jednym z nich było zdobycie tytułu w rywalizacji juniorów. Na cztery wyścigi przed zakończeniem ścigania w 2022 roku Szymon Ładniak ma aż 26 punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem. Już na Sachsenring może świętować zwycięstwo w tej klasyfikacji.

— Chcę wygrać już w ten weekend. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, wykonamy dobrą pracę, to przypieczętuje sukces już teraz. Mamy końcówkę sezonu. Bardzo łatwo popełnić błąd strategiczny i zbytnio skupić się na wyniku. Nie chcę tego zrobić  — mówi Szymon Ładniak.

Kierowca Liqui Moly Team Engstler jest również w bardzo dobrej sytuacji w zestawieniu generalnym. Obecnie zajmuje trzecie miejsce, jednak ma bardzo duże szanse na awans przynajmniej o jedną pozycję. 

Podczas najbliższego weekendu rywalizacja rozegra się na torze Sachsenring, który znany jest przede wszystkim jako miejsce startów motocyklistów i serii MotoGP. Polski kierowca podkreśla, że w okresie przygotowawczym między startami spędził wiele godzin trenując na symulatorze. Przyznaje, że bardzo lubi ścigać się na tym obiekcie, jednak kluczowa jest koncentracja, szczególnie w pierwszym sektorze toru. 

Ładniak rozpocznie ściganie dość nietypowo. W piątek odbędą się treningi oraz dwie sesje kwalifikacyjne. Sobotni wyścig rozpocznie się o 16:25, natomiast niedzielny o 11:35. Zawody będzie można śledzić na żywo na TheSport.pl pod poniższym linkiem: (Kliknij w baner)

Udostępnij

Translate »