Rewelacyjny weekend Szymona Ładniaka!

Szymon Ładniak wygrał swój pierwszy wyścig w tym sezonie ADAC TCR Germany! Rewelacyjny 19-latek był najlepszy podczas sobotniego startu na Salzburgringu, a w niedzielę zakończył rywalizację na trzeciej pozycji. To świetny prognostyk przed wyścigiem na słynnym Nürburgringu!

Już piątkowe treningi zwiastowały bardzo dobre wyniki Szymona Ładniaka. Kierowca Liqui Moly Team Engstler wygrał dwa treningi, ale przede wszystkim był zadowolony ze współpracy z zespołem.

Sobotę rozpoczął od potwierdzenia swojej dobrej dyspozycji, wygrywając kwalifikacje. Podczas wyścigu stracił na starcie pozycję lidera, ale bardzo szybko ją odzyskał. Kontrolował przebieg wydarzeń i podczas reszty zawodów powiększał przewagę nad rywalami. Ostatecznie sięgnął po pewne zwycięstwo.

W niedzielnych zmaganiach było znacznie więcej nieprzewidywalnych zdarzeń na torze.  Jak przyznaje sam Ładniak, podczas walki o pole position był zadowolony ze swojego tempa. Jednak przez spory chaos na torze, wywołany czerwoną flagą, nie przejechał żadnego okrążenia w najszybszy możliwy sposób. Efektem tego było trzecie miejsce w kwalifikacjach. 

Wyścig nie rozpoczął się po myśli Polaka, który stracił kilka pozycji na starcie. Stopniowo poprawiał swoją pozycję, będąc najszybszym kierowcą na torze. Ostatecznie przekroczył linię mety jako czwarty. Późniejsza dyskwalifikacja jednego z rywali sprawiła, że przesunął się o jedno miejsce. Zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

– Sobotni wyścig był bardzo spokojny. Po średnio udanym starcie straciłem pierwszą pozycję, natomiast po dwóch okrążeniach odzyskałem ją na pierwszej szykanie. Podczas reszty wyścigu budowałem przewagę nad drugim zawodnikiem, która na koniec wyniosła ponad 10 sekund. Miałem bardzo dużo frajdy podczas drugiego wyścigu, mimo że spaliłem start i spadłem na dalszą pozycję. Cały czas odrabiałem straty. Miałem bardzo dobre tempo, prawdopodobnie najlepsze na torze. Towarzyszyły nam bardzo wysokie temperatury. To był wielki wysiłek dla kierowców i silników. Walka dała mi naprawdę dużo przyjemności. Pomijając start, jechało mi się bardzo dobrze. Ten weekend dał mi dużo pod względem budowania swojego sposobu myślenia. Wykonaliśmy, jako zespół, ogromny krok naprzód – ocenia Szymon Ładniak.

Po weekendzie w Austrii, polski kierowca awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu ADAC TCR Germany. Dzięki dwóm zwycięstwom w klasyfikacjach juniorskich, umocnił się na prowadzeniu w sezonowym zestawieniu i powiększył przewagę nad drugim w stawce Rene Kircherem do 17 punktów. 

Kolejna runda serii odbędzie się na Nurburgringu. Kierowcy wrócą do rywalizacji 6 sierpnia.

Udostępnij

Translate »