Tak wygląda baza Polaków na Euro 2024

Reprezentacja Polski zamieszka w Sheraton Hannover Pelikan Hotel, a trenować będzie w 96 Hannover – ośrodku akademii piłkarskiej niemieckiego klubu. Oba te obiekty są oddalone od siebie około kwadrans jazdy samochodem. To jedna z zalet ośrodka, na który wybór padł.

Hanower bazą Polaków na Euro 2024

Jak zdradza „Przegląd Sportowy”, Michał Probierz najbardziej optował za właśnie Hanowerem. Dlaczego? Miasto oddalone jest mniej więcej w tej samej odległości od wszystkich trzech stadionów, na których zagramy podczas Euro 2024 (Dortmund, Berlin, Hamburg). Każda z podróży to około 2 godzin jazdy autokarem.

Trzecim, najważniejszym aspektem, jest spokój. W Hanowerze baza jest tania, ponieważ w pobliżu nie odbędzie się żaden mecz Euro 2024. Piłkarze będą mogli skupić się na swoim zadaniu i zyskać fizyczną oraz mentalną przewagę nad innymi rywalami.

Tak wygląda baza Polaków!

Poniżej znajdują się zdjęcia ośrodka treningowego akademii Hannover 96 oraz hotel, w którym będą mieszkać Polacy. Jest klimat?

Do wyboru były Poczdam i Brema

Początkowo UEFA rekomendowała Polsce dwa ośrodki. Pierwszy z nich znajdował się w Bremie, a drugi – w pod berlińskim Poczdamie. We wtorek (2 kwietnia) wybrała się tam delegacja PZPN. W jej skład wchodzili m.in. sekretarz generalny Łukasz Wachowski czy sam selekcjoner Michał Probierz.

– Tam wszystko było w jak najlepszym porządku, wysoki standard, blisko boisko treningowe. Jedyne, co musielibyśmy zrobić, to postawić siłownię – mówili przedstawiciele PZPN-u na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Największym minusem w Bremie był fakt, że hotel i ośrodek położone były w samym centrum miasta. Piłkarze w zgiełku przygotowywaliby się do turnieju.

W Bremie boisko treningowe znajdowało się w dużym kompleksie na wzór akademickiego ośrodka. Minusem było jednak samo położenie hotelu i centrum treningowego – nad wodą, co latem byłoby bardzo uciążliwe. Naszym wysłannikom mniej przypadł też do gustu standard w hotelowych pokojach.

Zdążyliśmy przed Gruzją

Decyzja musiała zostać podjęta jeszcze we wtorek wieczorem. Już ok. godziny 20 wybór padł ostatecznie na Bremę, ale UEFA przekazała, że z podjęciem decyzji o zamieszkaniu w Hanowerze bardzo zwlekają Gruzini

Po błyskawicznej naradzie Michał Probierz i jego sztab wyjechał późnym wieczorem w drogę do Hanoweru. Późno w nocy, z wtorku na środę, dokładnie obejrzano hotel i ośrodek treningowy Akademii Hannover 96. I to właśnie tu zobaczymy Polaków w trakcie europejskiego turnieju.

FOT: Hannover 96 / Booking.com

Udostępnij

Translate »