TOP10 najlepszych i najgorszych meczów mundialu?

To były jedne z najbardziej pasjonujących mistrzostw świata w historii, a finał Argentyny z Francją to ich przysłowiowa wisienka na torcie. The Athletic pokusił się o zestawienie wszystkich 64 spotkań katarskiego mundialu w kolejności od najlepszego do najgorszego. Mecz polskiej reprezentacji otwiera ranking, jednak nie z tej strony, z której byśmy sobie tego życzyli…

Najgorszym widowiskiem mistrzostw świata w Katarze oceniono spotkanie Polski z Meksykiem – jedno z zaledwie kilku spotkań mundialu, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Defensywna postawa obu ekip, nikła liczba strzałów na bramkę i wykopy na tzw. „lagę” – tego nie oglądało się dobrze. 

„Pomijając obroniony rzut karny Roberta Lewandowskiego przez Guillermo Ochoę, ta gra nie miała wiele wspólnego z prawdziwą grą. Gdyby wyjąć Hirvinga Lozano, nie oglądalibyśmy tego spotkania, nawet gdybyście nam zapłacili. Meksyk starał się grać szeroko, ale to wszystko. A gdzie było posiadanie piłki Polaków? Zostawili je w Warszawie?” – czytamy w uzasadnieniu twórców zestawienia.

Pozostałe mecze Polaków oceniono zdecydowanie lepiej – mecz z Arabią Saudyjską został sklasyfikowany na 24. miejscu, spotkanie 1/8 finału z Francją na 27., a konfrontacja z Argentyną na 35. lokacie.

Najciekawszym meczem mundialu ogłoszono – bez zaskoczenia – finałowe starcie Argentyny z Francją. Nie tylko jego stawka i znaczenie były największe – niesamowity był również przebieg. „Ten mecz przejdzie do historii jako jeden z najlepszych finałów mistrzostw świata wszech czasów. Zdecydowanie najlepszy mecz turnieju, w którym Lionel Messi w końcu sięga po Puchar Świata” – uzasadniają autorzy.

 
TOP10 najlepszych meczów MŚ 2022 według The Athletic

1. Argentyna – Francja (3:3, 4:2 w rzutach karnych) – Finał
2. Niemcy – Hiszpania (1:1) – Grupa E
3. Anglia – Francja (1:2) – Ćwierćfinał
4. Argentyna – Arabia Saudyjska (1:2) – Grupa C
5. Niemcy – Japonia (1:2) – Grupa E
6. Argentyna – Holandia (2:2, 4:2 w rzutach karnych) – Ćwierćfinał
7. Francja – Maroko (2:0) – Półfinał
8. Maroko – Portugalia (1:0) – Ćwierćfinał
9. Korea Południowa – Ghana (2:3) – Grupa H
10. Kostaryka – Niemcy (2:4) – Grupa E

TOP10 najgorszych meczów MŚ 2022 według The Athletic

1. Meksyk – Polska (0:0) – Grupa C
2. Szwajcaria – Kamerun (1:0) – Grupa G
3. Katar – Holandia (0:2) – Grupa A
4. Senegal – Holandia (0:2) – Grupa A
5. Katar – Ekwador (0:2) – Grupa A
6. Japonia – Kostaryka (0:1) – Grupa E
7. Kamerun – Brazylia (1:0) – Grupa G
8. Maroko – Chorwacja (0:0) – Grupa F
9. Walia – Anglia (0:3) – Grupa B
10. Argentyna – Meksyk (2:0) – Grupa C

__________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. FIFA World Cup

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »