TOP10 najpopularniejszych klubów piłkarskich

Gdyby o sile zespołu decydowała jego popularność… Real Madryt nadal byłby najlepszy na świecie. Królewskich obserwuje w sieci w sumie blisko 300 milionów fanów, a kluby piłkarskie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma komunikacja w mediach społecznościowych. Które drużyny należą do czołówki najpopularniejszych klubów piłkarskich świata?

Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, TikTok – świat sportu jest świadom, że najlepszym narzędziem do pozostania w kontakcie z fanami i budowania swojej popularności jest aktywność w mediach społecznościowych. Według raportu agencji Conviva szczególnie znaczenie mają w tym kontekście treści wideo, które zwiększają zaangażowanie i przyciągają widzów – nie tylko na TikToku, który rozwija się najbardziej dynamicznie spośród wszystkich platform, ale również na Twitterze, który może pochwalić się największą ilością postów o tematyce sportowej. Jeżeli chodzi o globalną popularność – króluje Instagram, który całkowicie zdominował inne platformy społecznościowe w kontekście zaangażowania fanów, odpowiadając za aż 82% wszelkich reakcji podejmowanych przez obserwujących.

W ostatnim roku największe wzrosty w mediach społecznościowych zanotowały PSG i Manchester United. Oba kluby dominowały w swoich ligach pod względem liczby nowych widzów i ich zaangażowania, na co z pewnością wielki wpływ miały kontrakty Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Patrząc jednak globalnie, największą liczbą obserwujących w social media może pochwalić się kto inny. Jak wygląda pierwsza dziesiątka najpopularniejszych klubów piłkarskich na świecie, biorąc pod uwagę statystyki z Facebooka, Instagrama, Twittera i YouTube?

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »