Tour de Pologne wystartuje z Wrocławia

81. edycja Tour de Pologne rozpocznie się we Wrocławiu, a dokładnie pod Halą Stulecia 12 sierpnia. Metę pierwszego dnia zaplanowano w Karpaczu. Cztery z siedmiu tegorocznych etapów rozegranych zostanie na Dolnym Śląsku, a wyścig tradycyjnie już zakończy się w Krakowie.

– Duma i radość przepełniają, gdy ogłaszamy, że tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się we Wrocławiu, miejscu, w którym swoje kariery rozwijało tylu wybitnych kolarzy – mówi dyrektor generalny i twórca potęgi największego wyścigu w Polsce – Czesław Lang. 81. edycja tej kultowej imprezy ruszy 12 sierpnia w stolicy Dolnego Śląska spod Hali Stulecia. Dzień wcześniej we Wrocławiu odbędzie się prezentacja ekip.

Tour de Pologne 2024 rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu igrzysk w Paryżu. W niedzielę 11 sierpnia na Pergoli pod Halą Stulecia będzie miała miejsce prezentacja ekip startujących w tegorocznej edycji. Tego dnia w Karpaczu rozegrany zostanie Orlen Tour de Pologne dla amatorów. – W zeszłym roku trasa w Karpaczu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wystartowało 6000 zawodników! – mówi Czesław Lang.

W poniedziałek 12 sierpnia kolarze ruszą w Polskę. Pierwszy etap zakończy się w Karpaczu. Kolejne trzy również rozegrane zostaną na Dolny Śląsku. Dopiero piątego dnia wyścig zawita na Opolszczyźnie. Ostatnie dwa etapy tradycyjnie już zaplanowano na Małopolsce. Po siedmiu dniach zmagać kolarze 18 sierpnia wjadą na metę w Krakowie.

– Nie możemy jeszcze zdradzać szczegółowego przebiegu trasy. Karty chcemy odkrywać po kolei. Nie ukrywam też, że trwają jeszcze rozmowy z niektórymi gminami i czekamy, żeby ustalić ostateczny kształt poszczególnych etapów – mówi Lang.

Tour de Pologne to najbardziej medialna impreza w Polsce. Codziennie rywalizacja kolarzy transmitowana jest od startu do mety w telewizji polskiej, ale także w stu krajach na całym świecie. Impreza dzięki staraniom Czesława Langa należy do prestiżowego cyklu Word Tour, w których znajdują się również takie etapowe wyścigi jak: Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. Dzięki temu do Polski co roku przyjeżdżają kolarze najlepszych ekip na świecie. Dzięki organizatorom dziką kartę otrzymuje również reprezentacja naszego kraju.

Udostępnij

Translate »