Trenować jak mistrz świata

Aby zostać pełnoetatowym biegaczem, Bartłomiej Przedwojewski postanowił zrezygnować z kariery zawodowej. Tą samą drogą poszedł Norweg Stian Angermund. Czy jednak wyniki im na to pozwolą? W walce o czołowe lokaty przeszkodzić będzie chciał im Frederic Trachand – mistrz Francji w biegach na orientację, który dołączył do Golden Trail World Series w połowie sezonu. Więcej o historii polskiego mistrza świata w biegach górskich i ambasadora TheSport.pl oraz jego rywali dowiemy się z filmu GTS – najważniejszej organizacji biegów górskich na świecie.

Przedwojewski zaczynał swoją przygodę z bieganiem od krótkich dystansów, a następnie wyspecjalizował się w biegach górskich i w ciągu kilku lat wspiął się na najwyższy poziom. Największym sukcesem 28-letniego biegacza jest zeszłoroczny triumf w prestiżowym Golden Trails Championships – mistrzostwach świata w biegach górskich na Azorach. – To, co się tam wydarzyło, przechodzi moje pojęcie. Wygrałem z zawodnikami, których jako dzieciak oglądałem na YouTubie i nazywałem idolami – mówił po wyścigu Przedwojewski w rozmowie z Przeglądem Sportowym. 

Sukces w Golden Trail Championships był ukoronowaniem kariery Polaka. Wcześniej Przedwojewski zajmował miejsca na podium w maratonach górskich w Hiszpanii i Francji, a w Republice Południowej Afryki wygrał finałowy wyścig, ustanawiając jednocześnie nowy rekord trasy. W najbliższym sezonie Przedwojewski będzie chciał po raz kolejny udowodnić, że należy do ścisłej światowej czołówki.

– Ciężko pracowałem, aby być w miejscu, którym teraz jestem. To wspaniałe uważać się za zawodowego sportowca – mówi Przedwojewski, który do tej pory musiał dzielić sportową pasję z obowiązkami służbowymi, a konkretniej pracą strażaka w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 we Wrocławiu. Sportowe sukcesy mogą pozwolić 28-latkowi w pełni skoncentrować się na tym co robi najlepiej – na bieganiu.

autorfilip-2

Udostępnij

Translate »