wilko

Triathlon: historyczny wyczyn Wilkowieckiego!

Robert Wilkowiecki jako pierwszy Polak złamał barierę ośmiu godzin na pełnym dystansie Ironman. Ambasador TheSport.pl podczas zawodów Ironman Cozumel w Meksyku ukończył wyścig z czasem 7:42:02, zajmując ostatecznie wysoką czwartą lokatę.

– Tak jak zaplanowałem, tak zrobiłem! – mówił zadowolony Robert Wilkowiecki, który przez dłuższą część wyścigu plasował się na drugiej pozycji, ostatecznie finiszując czwarty z rekordowym czasem 7:42:02. Ten wynik umieścił go na kartach historii polskiego triathlonu jako pierwszego Polaka, który złamał barierę ośmiu godzin na dystansie pełnego Ironmana. 

Dla Roberta Wilkowieckiego był to drugi start w karierze w pełnym Ironmanie. W 2019 roku, w Barcelonie debiutował z czasem 8:06:45. Wynik 7:42:02, który Wilkowiecki osiągnął w Meksyku jest również ósmym czasem w historii światowego Ironmana. 

Celem na nadchodzący sezon dla Polaka jest start na mistrzostwach świata, które odbędą się w październiku 2022 na Hawajach. Pomaga mu w tym cały zespół PCG TheSport Team. – Idea projektu skupia się wokół dobrego zawodnika, profesjonalisty, jakim jest Robert. Może on w całości poświęcić się treningowi i zawodom. Wokół zawodnika zbudowaliśmy zespół profesjonalistów, zapewniając mu wsparcie najlepszych trenerów od motoryki, regeneracji czy treningu mentalnego – tłumaczy Piotr Baran, szef PCG TheSport Team, dodając – Dzisiaj widzimy już efekty pracy całego zespołu. Dzięki wynikom, które osiąga Robert, możemy jednocześnie popularyzować triathlon. Możemy to porównać do dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Mamy zespól profesjonalistów, w którym każdy pełni określoną rolę. Pełna współpraca całej załogi gwarantuje sukces, czego przykładem jest wynik Roberta. 

Wilkowiecki podkreśla, że nowy rekord Polski to efekt wielomiesięcznej pracy, nie tylko podczas treningów. – Cały okres pandemii poświęciłem na pracę nad sobą. Dużo pracowaliśmy nie tylko nad stroną techniczną, ale też mentalną. Podczas zawodów w Meksyku mogłem to wszystko wykorzystać. Dodatkowo wyścig sam w sobie jest kolejnym cennym doświadczeniem, które pozwoli mi dalej się rozwijać i stawać lepszym zawodnikiem – powiedział po wyścigu Robert Wilkowiecki

Wyścig w Cozumel stał na wysokim poziomie. Najlepszy okazał się mistrz olimpijski z Tokio, Kristian Blummenfelt, który debiutując na pełnym dystansie z wynikiem 7:21:12, ustanowił nowy rekord świata. 

  1. Kristian Blummenfelt 7:21:12
  2. Ruedi Wild 7:36:35
  3. Paul Schuster 7:41:32
  4. Robert Wilkowiecki 7:42:02

Udostępnij

Translate »