UEFA wybrała. Tu rozegrane będą finały europejskich pucharów

Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił, że finał Ligi Mistrzów w 2026 roku odbędzie się w Budapeszcie, finał Ligi Europy w Stambule, a finał Ligi Konferencji w Lipsku. Decyzja zapadła na spotkaniu w Dublinie, które odbyło się na kilka godzin przed finałem Ligi Europy.

W sezonie 2025/26 finałowy mecz najważniejszych, europejskich rozgrywek klubowych zostanie rozegrany na Puskas Arena w stolicy Węgier. To już kolejny raz, kiedy Budapeszt przywita kibiców z całej Europy. Rok temu odbył się tam finał LE.

Plany na 2027 rok zakładają, że finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Mediolanie, jednak oficjalne potwierdzenie tej decyzji nastąpi najwcześniej we wrześniu. UEFA czeka na szczegółowe informacje dotyczące prac remontowych na stadionie San Siro.

Ponadto ustalono, że finał Ligi Europy w 2027 roku odbędzie się we Frankfurcie, a finał Ligi Konferencji – ponownie w Stambule.

Tegoroczny finał Ligi Europy rozegrany został w Dublinie. Za tydzień w Atenach, w finale Ligi Konferencji spotkają się Olympiakos Pireus i Fiorentina. Natomiast decydujący mecz Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się Real Madryt i Borussia Dortmund, odbędzie się 1 czerwca w Londynie.

W 2025 roku finały europejskich pucharów, które zostaną rozegrane po raz pierwszy w nowym formacie z fazą ligową zamiast grupowej, odbędą się w Monachium (Liga Mistrzów), Bilbao (Liga Europy) oraz we Wrocławiu (Liga Konferencji).

FOT: Google

Udostępnij

Translate »