Usyk pokaże swoją walkę za darmo

Walka Oleksandra Usyka z Anthonym Joshuą o mistrzostwo świata wagi ciężkiej odbędzie się 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej. Podczas gdy fani boksu na całym świecie już przygotowują się do nabycia PPV, ukraiński pięściarz sam wszedł w posiadanie praw do transmisji i zamierza pokazać ją za darmo na Ukrainie – taką informację przekazał jego promotor. Jak do tego doszło i jak ruch ten może wpłynąć na rynek telewizyjny?

Oleksandr Usyk wszedł w posiadanie praw do swojej walki z Anthonym Joshuą i pokaże ją za darmo na Ukrainie – taką informację przekazał promotor pięściarzaOleksandr Krasiuk w wywiadzie na Instagramie. W ten sposób ukraiński gwiazdor chce sprawić radość swoim rodakom w kraju ogarniętym wojną. Walka ma być transmitowana na żywo w otwartej telewizji oraz w internecie – na oficjalnym kanale Usyka na YouTube.

– To prezent od Oleksandra Usyka, bo prawa te nabył za własne pieniądze i chce je przekazać za darmo całemu swojemu narodowi, żeby każdy Ukrainiec mógł na żywo obejrzeć tę walkę. […] Za sygnał odpowiedzialni będą nasi partnerzy z Megogo, którzy udostępnią transmisję w telewizji Suspilne. Pojedynek zostanie pokazany również w serwisie YouTube na oficjalnym kanale Oleksandra Usyka. I najprawdopodobniej również u jeszcze jednego z naszych partnerów – na stronie internetowej i w aplikacji marki Pari-Match – poinformował promotor pięściarza.

Informację tę potwierdził również Michael Benson z talkSPORT.com, dodając, że ukraiński gwiazdor chciał co prawda za własne środki wykupić prawa do transmisji od Saudyjczyków, aby móc pokazać swoją walkę za darmo na Ukrainie, ale ci postanowili mu je po prostu podarować.

 

Prawami do transmisji walki Usyka z Joshuą w USA i Europie dysponuje platforma DAZN – za wyjątkiem Wielkiej Brytanii, gdzie pojedynek zostanie pokazany przez Sky Sports. W związku z zamiarami Usyka nasuwa się pytanie, jak udostępnienie transmisji walki na Ukrainie za darmo wpłynie na globalną sprzedaż PPV. Co prawda darmowa transmisja z pewnością będzie dostępna jedynie dla widzów na Ukrainie, ale obejście tego rodzaju zabezpieczeń za pomocą VPN nie stanowi większego problemu. Barierę stanowi jedynie oprawa i komentarz w języku ukraińskim. Przy takim obrocie spraw DAZN i Sky Sports mogą zaliczyć znaczne straty finansowe.

 

Pierwotnie rewanżowa walka Oleksandra Usyka z Anthonym Joshuą miała odbyć się na początku roku, ale została przełożona z powodu wybuchu wojny na Ukrainie. Ukraiński pięściarz dołączył wówczas do wojsk obrony terytorialnej. Następnie uzyskał specjalnie zezwolenie na opuszczenie kraju w celu przygotowań do walki z Brytyjczykiem.

Fot. YouTube

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »