W końcu wiemy to oficjalnie! Kacper Sztuka pojedzie w Formule 3!

Kacper Sztuka oficjalnie ogłosił, że w sezonie 2024 wystartuje w Formule 3. Nasz największy talent motorsportowy wystartuje w barwach MP Motorsport.

To spełnienie moich marzeń! MP Motorsport to czołowy zespół F3, który co roku walczy o najwyższe pozycje. Ich doświadczenie będzie dla mnie niezwykle ważne w debiutanckim sezonie, który zacznie się już na początku marca w Bahrajnie – napisał Sztuka w swoim komunikacie. 

Jego świetna jazda w drugiej części sezonu – 8 zwycięstw w 9 wyścigach F4 i zdobyty tytuł sprawiły, że występami Polaka zainteresowało się szersze grono. Sztuka dołączył do programu Red Bull Junior Team, do którego należeli w przeszłości kierowcy Formuły 1 i najlepszych serii wyścigowych świata. 17-latek już w grudniu w rozmowie z naszym portalem podkreślał, że nieustannie pracuje nad budżetem na występy w F3, a długofalowo myśli oczywiście o F1.

Wiem, że mocno trzymaliście za to kciuki. Tym bardziej się cieszę, że będziemy mogli się spotkać w trakcie weekendów wyścigowych Grand Prix Formuły 1 – zwrócił się do swoich kibiców  17-latek.

MP Motorsport, czyli nowy zespół Polaka to niezwykle utytułowana ekipa, która ma na swoim koncie wiele mistrzostw. Przed dwoma laty po mistrzostwo Formuły 2 w ich barwach sięgnął obecny kierowca rezerwowy i testowy Astona Martina – Felipe Drugovich. W kampanii 2023 MP Motorsport zajął trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów F3. 

Udostępnij

Translate »