W Poznaniu wystartuje Puchar Świata  w kajakarstwie

Tor regatowy Malta przez weekend będzie opanowany przez kajakarzy ze światowej czołówki. W piątek w Poznaniu rozpocznie się Puchar Świata w sprincie kajakowym, w którym nasi reprezentanci mają szansę wygrać klasyfikację medalową.

Wiadomo już, że w Poznaniu zobaczymy kajakarzy z 37 federacji i reprezentacji ICF, a wśród nich wielu znakomitych zawodników, m.in. pięciokrotną mistrzynię olimpijską Nowozelandkę Lisę Carrington czy polskie medalistki igrzysk z Tokio – Karolinę Naję, Annę Puławską, Helenę Wiśniewską i Justynę Iskrzycką.

I to właśnie nasze kajakarki tradycyjnie są największymi nadziejami na medale podczas PŚ w Poznaniu. „Atomówki”, jak przyjęło się mówić na podopieczne trenera Tomasza Kryka, od wielu lat nie schodzą z najwyższego poziomu i praktycznie z każdych regat przywożą worek medali.

Nadzieję na swój pierwszy triumf w PŚ ma Wiktor Głazunow, który bez wątpienia należy do grona faworytów w konkurencji C1 1000 metrów. Przed niespełna dwoma tygodniami w Szeged lider polskiej kadry kanadyjkarzy uzyskał siódmy czas w finale A (3:49.66). Wcześniej z boku obserwował reprezentacyjnych kolegów Aleksandra Kitewskiego i Arsena Śliwińskiego, którzy walczyli o igrzyska dla Polski w konkurencji C2 500 metrów. Niestety, szybsi od nich byli Rosjanie i to oni wystąpią w Paryżu. Partnerem Polskiego Związku Kajakowego są Lotto i Suzuki Motor Poland.

W ciągu zeszłorocznego PŚ w Poznaniu nasza reprezentacja wspierana przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. zdobyła łącznie dwanaście medali, w tym sześć złotych. Bardzo możliwe, że w nadchodzący weekend biało-czerwoni również kilkanaście razy staną na podium.

Początek trzydniowego PŚ w sprincie kajakowym w Poznaniu w piątek, 24 maja, o godzinie 10:00, a medale zostaną rozdane w sobotę (przedpołudniowa sesja medalowa od 10:0, a popołudniowa od 14:16) i w niedzielę (od 10:34 i od 14:04). Wstęp na regaty jest bezpłatny. Z kolei już w czwartkowe południe na torze regatowym Malta odbędzie się specjalna konferencja prasowa z udziałem prezesa Polskiego Związku Kajakowego Grzegorza Kotowicza, dyrektora komitetu organizacyjnego PŚ Poznań 2024 Ireneusza Pracharczyka, dyrektora Wydziału Sportu UM Poznań Macieja Piekarczyka, trenerów polskiej kadry Tomasza Kryka i Ryszarda Hoppego, a także zawodników – Karoliny Nai, Jakuba Stepuna i Przemysława Korsaka.

Udostępnij

Translate »