Warta Poznań ma własny… pociąg! Jako pierwszy klub w historii

Z głośników słychać było utwór Welshly Arms „Legendary”, który od lat towarzyszy piłkarzom „Zielonych” wychodzących na mecz, była odpowiednia oprawa świetlna i liczni goście. W takich okolicznościach na peron Dworca Letniego w Poznaniu wjechał pociąg Warty. Na przednim wyświetlaczu miał napis „Warciarz” i wyróżniał się efektownym oklejeniem w barwach najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu. To był oficjalny debiut składu Kolei Wielkopolskich – pierwszego tego typu w Polsce, bo w całości pokrytego kolorami klubu piłkarskiego i z jego herbem.

Własnym pociągiem na mecz

Kibiców Warty z pewnością ucieszy fakt, iż pociągiem w klubowych barwach będzie można udać się na mecz do Grodziska Wlkp. Ale nie tylko. Pojazd ma już zwyczajową nazwę i będzie regularnie kursował na trasach z Poznania do Wolsztyna oraz z Poznania do Wągrowca.– Tym pociągiem kibice będą mogli dotrzeć nie tylko na najbliższy mecz z Zagłębiem Lubin, ale także na wszystkie mecze w Grodzisku Wlkp. w tym i następnym sezonie – mówi Mikołaj Grzyb z zarządu Kolei Wielkopolskich, które w piątkowe popołudnie na Dworcu Letnim uroczyście zaprezentowały pojazd w barwach Warty Poznań.

Obecny na spotkaniu wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Wojciech Jankowiak chwalił ideę współpracy lokalnego przewoźnika i klubu piłkarskiego: – Cieszę się, że został zrealizowany projekt, w którym mamy klub z piękną, długą historią, jego promocję, połączoną z promowaniem przewozów kolejowych. Życzę tej inicjatywie powodzenia i tego, by wspólne działanie przyniosło jak najlepsze rezultaty – mówił na konferencji.

Na czterech podróżnych czekają w „Warciarzu” specjalne fotele – przygotowane przez firmę Recaro zielone siedziska z wyhaftowanym, białym herbem Warty Poznań.
Kolej na Wartę

Współpraca Kolei Wielkopolskich z Wartą Poznań trwa już od niemal pięciu lat. Początkowo spółka wspierała sekcję amp futbolu poznańskiego klubu. To właśnie z Warty pochodzi m.in. Marcin Oleksy, zdobywca nagrody im. Ferenca Puskasa za najładniejszy gol w 2022 roku. Koleje są również partnerem Akademii Warty Poznań.

– Cieszymy się, że nasza współpraca z Kolejami Wielkopolskimi ciągle się rozwija. A zaprezentowany właśnie pociąg jest tego kolejnym, naocznym dowodem. Taki pojazd w barwach klubowych to nowość nie tylko wielkopolskich torach, ale również w skali kraju. Jest dla nas powodem do radości i dumy z faktu, że tworzymy wspólną historię i w taki symboliczny sposób możemy zaznaczyć obecność Warty Poznań w naszym regionie – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner.

Możliwość dojazdu „Warciarzem” na mecze w Grodzisku Wlkp. to cenna inicjatywa. Jest wygodną i bezpieczną opcją, a na dodatek promuje transport publiczny. I na pewno jest lepszym rozwiązaniem niż dyskusyjny od wielu lat nowy stadion dla Warty. Może i to nie jest rozwiązanie optymalne, ale takim pociągiem dojazd na mecz to sama przyjemność.

Pojazd szynowy typu SA 132 ma 130 miejsc siedzących, a komfortowo może nim podróżować ok. 180 osób. Na czterech podróżnych czekają w „Warciarzu” specjalne fotele – przygotowane przez firmę Recaro zielone siedziska z wyhaftowanym, białym herbem Warty Poznań.

FOT: Klaudia Berda / Warta Poznań

Udostępnij

Translate »