Warta Zawiercie z Pucharem Polski. Rekord frekwencji

Rekordowe 13935 widzów śledziło w Tauron Arenie Kraków wielki finał siatkarskiego Pucharu Polski. To najwięcej w historii meczów z udziałem klubów PlusLigi. Po zwycięstwo i czek wysokości 200 000 zł sięgnęła Aluron CMC Warta Zawiercie.

Drużyna z Zawiercia po raz pierwszy awansowała do finału Puchu Polski. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla grali w nim po raz piąty z rzędu. Po zaciętym meczu 3:1 zwyciężył debiutant. Na MVP meczu wybrano środkowego Aluronu CMC Miłosza Zniszczoła. Smaczku całej historii dodaje fakt, że trener Warty – Michał Winiarski – jest pierwszym polskim szkoleniowcem, który sięgnął po trofeum od 2014 roku.

W niedzielę w największej polskiej hali spodziewano się rekordowo wysokiej frekwencji. Już w sobotę w Tauron Arenie Kraków pierwszy mecz oglądało 9143 widzów, na drugim było 10264 fanów. W zeszłym roku niedzielny finał oglądało historyczne 11815 kibiców.

Tym razem podczas finałowego meczu o Tauron Puchar Polski na trybunach w Krakowie zasiadło blisko 14 tys. kibiców, którzy wspaniale dopingowali Aluron CMC Wartę Zawiercie i Jastrzębski Węgiel. Jeszcze nigdy na meczu drużyn klubowych w Polsce nie było takiej frekwencji, co pokazuje, jak ogromnym zainteresowanie cieszy się siatkówka w naszym kraju.

Warto dodać, że sponsorem tytularnym rozgrywek był firma Tauron Polska Energia. Sponsorami głównymi PKO Bank Polski i DECATHLON. Zwycięska drużyna otrzymała czek na 200 000 zł.

Udostępnij

Translate »