Wielki powrót! Legenda mikrofonu skomentuje mecz Walia – Polska

TVP Sport oficjalnie potwierdziło, że finał baraży o Euro 2024 Walia – Polska w Cardiff skomentuje Dariusz Szpakowski. Dla niespełna 73-letniego komentatora będzie to powrót do tej roli po wielomiesięcznej przerwie.

Dariusz Szpakowski ma status legendy polskiego dziennikarstwa. Przez lata związany najpierw z Polskim Radiem, a później Telewizją Polską, w której pracuje do dziś. Od blisko trzech lat nie komentował meczów reprezentacji Polski. Taką decyzję podjął ówczesny szef TVP Sport Marek Szkolnikowski. Szpakowski komentował inne spotkania na antenach TVP, prowadził program „4-4-2” oraz zasiadał w studiu jako ekspert.

Ostatni mecz Biało-Czerwonych Szpakowski skomentował w czerwcu 2021 roku. Mowa o przegranym 2:3 meczu ze Szwecją na mistrzostwach Europy w 2021 roku. Był to ostatni występ Polaków na tamtym turnieju. Później Szpakowski komentował jeszcze m.in. mecze mistrzostw świata w Katarze, w tym finał pomiędzy Francją a Argentyną w Doha.

Od tamtej pory był już tylko ekspertem zasiadającym w studio, ale teraz wraca do gry. Już od dobrych kilku tygodni pojawiały się przecieki, jakoby Szpakowski miał wrócić do komentowania i być jednym z komentatorów na Euro 2024 w Niemczech. Teraz się to potwierdza: TVP Sport oficjalnie obwieściło, że legenda mikrofonu skomentuje finał baraży w Cardiff. To on wraz z Marcinem Żewłakowem będzie relacjonował mecz, od którego zależy to, czy Biało-Czerwoni zagrają w finałach mistrzostw Europy.

TVP nie informuje na razie czy to jednorazowy powrót Szpakowskiego, czy element przygotowań do finałów Euro, które bez względu na awans lub brak awansu Polaków i tak będą transmitowane na antenach TVP.

FOT. Wikimedia Commons

Udostępnij

Translate »