Wojciech Szczęsny przeszedł zabieg. Wiadomo ile będzie pauzował

Najlepszy polski bramkarz w wyniku złamania kości nosowej musiał przejść drobny zabieg. W związku z tym przez najbliższych dziesięć dni będzie musiał pauzować.

Wojciech Szczęsny urazu doznał podczas meczu Serie A z Torino. Pod koniec drugiej połowy grajacy w przeciwnej drużynie Marokańczyk Adam Masina wyskoczył do piłki i uderzył Szczęsnego łokciem w nos. Polak był opatrywany przez służby medyczne, ale ostatecznie wrócił na boisko i dograł spotkanie do końca. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Jak się później okazało, bramkarz reprezentacji Polski musiał poddać się drobnemu zabiegowi, nastawienia kości nosowej, który ma pomóc zniwelować efekty złamania. Zabieg Został przeprowadzony w szpitalu w Chivasso przez doktora Libero Tubino w obecności klubowego lekarza Marco Freschiego i zakończyła się pełnym sukcesem. Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie Juventusu, zawodnik został wypisany w ciągu kilku godzin od operacji, a jego stan jest monitorowany na bieżąco.

Czy to oznacza, że Szczęsnego czeka długa przerwa? Niekoniecznie, jak podaje La Gazzeta dello Sport wszystko wskazuje, że Polak może pauzować około 10 dni. Na pewno nie zagra w piątkowym meczu ligowym przeciwko Cagliari. Może pojawić się w składzie na spotkanie Pucharu Włoch z Lazio. Tyle tylko, że w Copa Italia bramkarzem Juventusu najczęściej jest Mattia Perin, a Szczęsny rezerwowym.

Udostępnij

Translate »