Wyścig Narodów rusza za granicę promować markę ORLEN

Pięć etapów i 695 kilometrów trasy przejeżdżającej przez trzy państwa. W Pradze zaprezentowano szczegóły tegorocznej edycji ORLEN Wyścigu Narodów, który wystartuje 24 maja. Najzdolniejsi kolarze młodego pokolenia po raz pierwszy wyjadą poza granice Polski – na Słowację i Węgry. Sponsorem tytularnym imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej, po raz kolejny będzie PKN ORLEN. 

Grupa ORLEN to zintegrowany, multienergetyczny koncern, zapewniający energię i paliwa ponad 150 milionom klientów. Do realizacji naszych strategicznych celów potrzebna jest silna, konkurencyjna i rozpoznawalna marka, którą konsekwentnie budujemy także poprzez zaangażowanie w sponsoring sportu. Już dzisiaj dysponujemy największą w Europie Środkowej siecią blisko 3100 stacji paliw, zlokalizowanych w Czechach, Niemczech, na Słowacji i Węgrzech,, którą dynamicznie rozwijamy. Do 2030 roku udział zagranicznych stacji wzrośnie do 45%. Dzięki zaangażowaniu w organizację międzynarodowych wydarzeń kolarskich, takich jak ORLEN Wyścig Narodów, wspieramy proces rebrandingu i wzmacniamy rozpoznawalność naszej marki na rynkach, na których już jesteśmy obecni – mówił Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

 

Kolarstwo to jeden z filarów polityki sponsoringowej koncernu, a równocześnie jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych uprawianych przez Polaków. Grupa ORLEN od lat dba o jej rozwój – zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim. Dzięki transmisjom telewizyjnym dyscyplina ta zdobyła wielomilionową oglądalność, co przekłada się na budowanie marki, popularyzację, promocję, a także wielomilionowe zwroty medialne. Dzięki synergii spółek wchodzących w skład Grupy możliwe jest objęcie kompleksowym wsparciem wszystkich najważniejszych imprez kolarskich rozgrywanych w naszym kraju oraz za granicą, w kluczowych rejonach funkcjonowania koncernu.

PKN ORLEN od kilku lat współpracuje z Lang Team Race, skupiając się na popularyzacji kolarstwa amatorskiego i zachęcaniu do aktywności fizycznej. Koncern jest sponsorem tytularnym ORLEN Wyścigu Narodów i ORLEN Tour de Pologne Amatorów, będącego memoriałem Ryszarda Szurkowskiego. PKN ORLEN, przy udziale Energi z Grupy ORLEN,  konsekwentnie wspiera organizację najważniejszego wyścigu kolarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli Tour de Pologne. Cyklicznie angażuje się też w inicjatywy skierowane do młodych kolarzy i kolarek w tym między innymi Tour de Pologne Junior. 

Międzynarodowa ekspansja

Zbliżająca się edycja ORLEN Wyścigu Narodów będzie najdłuższą w dotychczasowej historii. W Pradze przedstawiono plan tegorocznej trasy, która po raz pierwszy przekroczy granice Polski. Zmagania są częścią cyklu UCI Nation’s Cup U23, w którym biorą udział najlepsze reprezentacje narodowe i ekipy, w których barwach można oglądać w akcji młodych kolarzy, stojących u progu wielkich karier. Na przestrzeni lat cykl ten wprowadził do World Touru najbardziej obiecujące talenty kolarstwa.

W tym roku ORLEN Wyścig Narodów będzie składał się z 5 etapów – dwóch na Węgrzech, jednego na Słowacji oraz dwóch w Polsce. Łącznie zawodnicy pokonają 695 kilometrów. Początek zaplanowano na 24 maja w węgierskim Kaposvar, natomiast na metę kolarze wjadą 28 maja w Arłamowie. Po raz pierwszy w historii imprezie towarzyszyć będzie ORLEN Wyścig Narodów Challenge, w której startować będą amatorzy. Pasjonaci kolarstwa zmierzą się w jeździe indywidualnej na czas, rywalizując na wymagającej trasie o sporym nachyleniu. Impreza poprzedzi główny wyścig i odbędzie się 21 maja w Czechach. Działania poza granicami Polski będą znacząco wspierać działania Grupy ORLEN na Węgrzech, Słowacji oraz w Czechach, gdzie koncern posiada sieć stacji paliw i dba o wzmocnienie rozpoznawalności marki. 

Ten rok jest dla nas bardzo ważny, ponieważ rozwijamy projekt ORLEN Wyścig Narodów. Rozszerzamy trasę z 2 do 5 etapów, dzięki czemu wydarzenie staje się jeszcze ważniejsze dla całej branży, a swoją szansę znajdą w nim zarówno górale, jak i sprinterzy. To przełomowy moment, ponieważ wyścig po raz pierwszy wystartuje poza Polską i odwiedzi 3 kraje w zaledwie 5 dni. To prawdziwa „premiera” dla Pucharu Narodów UCI U23. Już w przeszłości planowaliśmy wyjazd za granicę, ale pandemia koronawirusa zmusiła nas do odłożenia tego planu na później. Piąta edycja zapowiada się na piękny i dynamiczny wyścig. Już teraz z wielką radością ogłaszamy, że 24 maja powitamy największe międzynarodowe talenty i najlepsze kolarskie nacje na pierwszym etapie ORLEN Nations Grand Prix 2023 – wskazywał Czesław Lang

Nieustanny rozwój

W peletonie pokazują się też kolarze z Polski, co dodatkowo zwiększa zainteresowanie imprezą i podnosi jej znaczenie dla kibiców Biało-Czerwonych, także dzięki informacjom przekazywanym przez największe polskie media oraz kluczowe media lokalne. Kibice będą mogli liczyć na transmisje w Telewizji Polskiej na najwyższym światowym poziomie.

Jestem dumny z tego, jak rozwija się ORLEN Wyścig Narodów. To bardzo ważna impreza, która wypełnia lukę między ściganiem juniorskim, a walką w elicie. Dodatkowo kibice mogą oglądać walkę kolarzy, którymi nie „sterują” na żywo dyrektorzy sportowi z samochodów, jadących za peletonem, bo kolarze nie mają radia, więc muszą podejmować decyzje na własną rękę. To powrót do kolarskich korzeni. A wszystko możemy pokazać kibicom na naprawdę znakomitym poziomie realizacji telewizyjnej – podkreślił Czesław Lang.

fot. ORLEN Wyścig Narodów

Udostępnij

Translate »