Z podwórka na Euro 2024. Pojedzie aż 11 piłkarzy z Pucharu Tymbarku

Pokonując Estonię i Walię w meczach barażowych, reprezentacja Polski awansowała na Euro 2024. Zanim jednak Biało-Czerwoni rozpoczęli profesjonalne kariery, każdy z nich rozwijał swoje umiejętności na podwórku czy pobliskich boiskach – aż 11 z nich pierwsze kroki w piłkarskim świecie stawiało w Pucharze Tymbarku. Obecnie trwają rozgrywki regionalne XXIV edycji turnieju.

Z Pucharu Tymbarku na Euro 2024

– Jeszcze jako selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 dwukrotnie oglądałem na żywo finały Pucharu Tymbarku i byłem pod ogromnym wrażeniem. To fantastyczny turniej, który daje młodym adeptom futbolu możliwość zagrania po raz pierwszy w życiu na wielkim stadionie z prawdziwego zdarzenia. Finał tych zawodów odbywa się na PGE Narodowym, gdzie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. To największy zaszczyt i dostąpić go mogą również uczestnicy Pucharu Tymbarku. Proszę mi wierzyć, że samo przebywanie na murawie PGE Narodowego, bycie tam, na dole, robi ogromne wrażenie i zapamiętuje się ten moment do końca życia. Życzę wszystkim uczestnikom Pucharu Tymbarku, aby mogli tego doświadczyć – mówił Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski.

O tym, że turniej pełni bardzo ważną funkcję w szkoleniu i skautingu dzieci, może świadczyć fakt, że aż 11 reprezentantów Polski, którzy wywalczyli awans na Euro 2024, brało udział w Pucharze Tymbarku.

Pierwsze kroki w piłkarskim świecie w turnieju stawiali:

 • Piotr Zieliński,
 • Krzysztof Piątek,
 • Adam Buksa,
 • Sebastian Szymański,
 • Jakub Moder,
 • Damian Szymański,
 • Bartosz Slisz,
 • Bartosz Salamon,
 • Tymoteusz Puchacz,
 • Jakub Kiwior,
 • Bartosz Bereszyński.
Dzieci grają w piłkę w całej Polsce

Do udziału w XXIV edycji turnieju zgłosiło się aż 11,2 tys. drużyn z całej Polski. W marcu i kwietniu zaplanowano rozgrywki gminne i powiatowe, natomiast finały wojewódzkie odbędą się w maju, a Finał Ogólnopolski w czerwcu w Warszawie.

Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają niezapomniane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Zwycięzcy nie tylko rozegrają spotkanie finałowe na PGE Narodowym oraz zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski, ale też będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry.

– Puchar Tymbarku to przede wszystkim świetna zabawa dla każdego miłośnika piłki nożnej oraz możliwość rozegrania meczu na PGE Narodowym. Dla młodych piłkarek i piłkarzy to również idealna okazja do pokazania talentu przed trenerami kadr młodzieżowych i powołanie na zgrupowanie, a kilka lat później do pierwszej reprezentacji. Puchar Tymbarku może być pierwszym krokiem w karierze zawodowego piłkarza – mówił Adam Buksa, reprezentant Polski w piłce nożnej, były uczestnik Pucharu Tymbarku.

Co więcej, turniej pełni również inne bardzo ważne funkcje.

– Turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, pomagają dzieciom w budowaniu ich pewności siebie. Na pewno jest to dla nich wielka duma i ekscytacja, móc w tak młodym wieku rywalizować o grę na PGE Narodowym. Niewątpliwie, ten turniej może być dla nich namiastką dużego futbolu – mówił Sebastian Szymański, reprezentant Polski w piłce nożnej, były uczestnik Pucharu Tymbarku.

Puchar Tymbarku to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. Organizowany jest w kategoriach wiekowych do 8, 10 i 12 lat. Od 2007 roku sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark.

FOT: PZPN

Udostępnij

Translate »