Zespół Formuły 1 zmienia nazwę. Visa debiutuje w królowej motorsportu

Nie Scuderia AlphaTauri, a Visa Cash App RB Formula One Team. Tak brzmi pełna nazwa stajni F1 z Faenzy, współpracującej także z ORLEN. Od tego roku ekipa ma zacieśnić współpracę z pierwszym zespołem Red Bulla. To kolejny rebranding po czterech latach funkcjonowania AlphaTauri.

Visa Cash App RB Formula One Team to zespół partnerski Red Bulla, który przez lata funkcjonował jako Toro Rosso, a ostatnio AlphaTauri. Marka odzieżowa przez cztery ostatnie sezony była sponsorem tytularnym ekipy, jednak Red Bull zdecydował o zmianie nazwy. Rozwiązaniem skrótu „RB” jest Racing Bulls, który ma wspomóc skojarzenie z marką napojów energetycznych. Skrót i charakterystyczny dla marki byk stanowi ważny element nowej identyfikacji wizualnej. Na bolid w nowych barwach kibice muszą zaczekać do 8 lutego. Oficjalna prezentacja malowania odbędzie się w Las Vegas.

Pojawia się także, a raczej przede wszystkim, Visa oraz Cash App. Wydawca kart płatniczych został partnerem nie tylko dawnego zespołu AlphaTauri, ale również ekipy Red Bulla. Logotyp marki pojawi się na samochodach obu zespołów, a także na bolidzie zawodniczek startujących w F1 Academy, serii skierowanej do kobiet. Z kolei Cash App to aplikacja umożliwiająca poruszanie się po rynku kryptowalut oraz inwestowanie w akcje i sprzedawanie ich bez prowizji.

Rebranding ekipy zbiega się w czasie ze zmianami w strukturze funkcjonowania zespołu. Szefostwo już w ubiegłym roku zapowiadało zacieśnienie współpracy z Red Bull Racing. Po latach z ekipą rozstał się Franz Tost, którego zastąpi Laurent Mekies, były dyrektor sportowy Ferrari.

Do rozpoczęcia sezonu Formuły 1 jeszcze niewiele ponad dwa miesiące. Zmagania wystartują 29 lutego na torze Sakhir. Tydzień wcześniej odbędą się przedsezonowe testy. W tym roku kierowcami Visa Cash App RB F1 Team będą Daniel Ricciardo oraz Yuki Tsunoda.

Udostępnij

Translate »