Jak świętują siatkarze?

Święta to dla siatkarzy również czas odpoczynku. Niektóre zespoły dostały nawet kilka dni wolnego, aby spędzić czas z rodziną i zdystansować się od codziennej aktywności. Przed świętami kluby przygotowały jednak kilka ciekawych, bożonarodzeniowych inicjatyw.

Część zespołów nie ograniczyła się jedynie do złożenia standardowych życzeń świątecznych swoim sympatykom. Warto więc wyróżnić te, które zrobiły coś nieszablonowego, aby na twarzach ich fanów pojawił się uśmiech. 

Piosenka Jastrzębskiego Węgla

Drużyna wicemistrzów Polski w tym roku poszła o krok dalej niż rok wcześniej i przygotowała dla swoich kibiców świąteczne wykonanie słynnego “Feliz Navidad”. Na wideo śpiewają nie tylko zawodnicy, ale także członkowie sztabu szkoleniowego jastrzębian. Najlepszą zachętą, aby wysłuchać wykonania utworu przez zespół ze Śląska będzie to, że udział w nagrywaniu wziął ulubieniec fanów w całej Polsce – Tomasz Fornal i można usłyszeć próbkę jego wokalu.

Kolęda olsztynian

Dla kibiców postanowiono zaśpiewać także na Warmii i Mazurach. Dwóch siatkarzy Indykpolu AZS – Jan Król oraz Joshua Tuaniga we współpracy z Radiem UWM oraz zespołem Pieśni i Tańca “Kortowo” przygotowali polsko – angielską wersję popularnej kolędy “Cicha Noc”

Coroczna piosenka PGE Skry Bełchatów

Święta Bożego Narodzenia mogłyby odbyć się bez piosenki bełchatowian, ale nie byłyby wtedy takie same. Corocznie od kilku lat klub z województwa łódzkiego przygotowuje dla swoich sympatyków świąteczny hit. Tym razem siatkarze z Bełchatowa postanowili nagrać cover słynnej piosenki “Rockin’ Around The Christmas Tree”. Wszystko w luźnej, zabawnej atmosferze i świątecznych strojach. 

Cover lublinian

Także siatkarze lubelskiego LUKu nagrali na tegoroczne święta piosenkę. Wraz z uczniami klasy 4 jednej ze szkół podstawowych postanowili scoverować “Happy Christmas (War is over). Na pierwszy plan w piosence wychodzi wokal Jana Nowakowskiego, który ujawnił swój kolejny talent. Odbiór tego dzieła wśród kibiców jest bardzo pozytywny.

Włoskie życzenia

Co prawda siatkarze na Półwyspie Apenińskim w święta nie odpoczywają, bo w drugi dzień świąt rozgrywana jest kolejka ligowa, ale na kreatywność również udało im się zdobyć. Mowa przede wszystkim o Sir Safety Susa Perugia, która przygotowała dla swoich fanów krótki filmik z życzeniami. Na nagraniu można zobaczyć dwóch reprezentantów Polski – Wilfredo Leona i Kamila Semeniuka.

Warto wspomnieć także o szczytnej inicjatywie trójki siatkarzy Trentino Volley. Choć sam utwór “Insieme”, który nagrali Daniele Lavia, Riccardo Sbertoli i Oreste Cavuto nie jest w świątecznej atmosferze to warto poświęcić mu chwilę, ponieważ cały dochód z niego uzyskany będzie przeznaczony na centrum terapii protonowej w Trydencie, które specjalizuje się w badaniu i leczeniu raka. 

Te akcje wyróżniły się w sposób szczególny, ale inne kluby także nie zapomniały o swoich kibicach i w mediach społecznościowych opublikowały wideo z życzeniami od zawodników, bądź zamieściły kartkę świąteczną w formie grafiki. Nam nie pozostaje być dłużnym, zatem wszystkim czytającym życzymy wesołych świąt!

Autor Marcin Gałązka

Udostępnij

Translate »