ZIO: Ostatnie szlify przed zawodami [BLOG]

Czas na olimpijską rywalizację w snowboardzie! – Nie możemy już doczekać się naszych startów, odliczamy tylko czas do zawodów. Chcemy jeździć, walczyć i zdobywać medale – zapowiadają reprezentanci Polski – Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski.

Treningi przebiegają bez zarzutów, jeździ nam się bardzo dobrze, panują świetne warunki. Trasa startowa nam odpowiada, mieliśmy już okazję, aby luźno na niej pojeździć.

Ostatni trening przed zawodami olimpijskimi za nami – mogliśmy potrenować w podobnych warunkach do tych, jakie będą panowały w finałach – trochę „zużyta” trasa i delikatne bandy. Wykonałem (Oskar Kwiatkowski) pięć przejazdów, a reszta naszych kadrowiczów po trzy lub cztery próby. 

Dotychczas ćwiczyliśmy delikatnie, nie męczyliśmy się i nie robiliśmy zbyt dużo, ale przejazdy musiały już być na 100% – trener dyktował nam komendy startowe po angielsku, a drugi trener nagrywał naszą jazdę. 

Wybraliśmy też sprzęt na start. Osobiście (Oskar Kwiatkowski) miałem wybrany już wcześniej, ale niestety podczas treningu w środek mojej deski, między ślizg a krawędź, wbił się kamyk – tam, gdzie akurat jest największy nacisk. Mogłoby to zwalniać mnie podczas przejazdu, dlatego musiałem wybrać drugą deskę, która służy mi podczas treningów. To także solidny sprzęt, więc nie ma na co narzekać.

Dzisiaj odpoczywamy – w grę wchodzi jedynie, aby pojeździć trochę na rowerze stacjonarnym, zrobić mały core, czy stretching. Najważniejsza jest głowa – trzeba się koncentrować, nastawiać do startu i studzić emocje.

Czujemy, że może być dobrze – jesteśmy w formie. Na treningu było szybko i nasze czasy to udowadniają. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, więcej nie możemy już nic zrobić. Pojedziemy najlepiej jak potrafimy – najważniejsze to dać z siebie wszystko. Jeździmy po to, żeby wygrywać – to właśnie jest sport. 

Czasy pomiędzy zawodnikami są dosyć wyrównane, cała stawka jeździ na wysokim poziomie. Wszyscy długo walczyliśmy o to, aby móc startować na igrzyskach i tak naprawdę każdy teraz jest w stanie wygrać.

Snowboardowa rywalizacja kobiet i mężczyzn rozegra się we wtorek 8 lutego.

Aleksandra Król
Oskar Kwiatkowski

Udostępnij

Translate »