Zlot polskich fanów Chicago Bulls w… USA!

Takiego eventu jeszcze polscy fani NBA nie mieli! Marcin Więckowski z Chicago Bulls Polska zorganizował zlot fanów w Wietrznym Mieście, a uczestnicy mieli okazję poznać mistrzów z sezonu 1995/96!

Chicago Bulls Polska to największy polski fan page poświęcony drużynie NBA, który został założony 11 sierpnia 2013 roku przez Piotra Jankowskiego i Kamila Domańskiego. Po kilku latach do projektu dołączył Marcin Więckowski, który w ostatnich latach w pojedynkę budował polską społeczność fanów drużyny znad jeziora Michigan.

Więckowski 7 lat temu po raz pierwszy zorganizował zlot fanów Chicago Bulls w Warszawie, jednak zawsze mierzył wysoko. O jego fanowskich eventach szybko dowiedzieli się Chicago Bulls, którzy wspominali o nich w swoich social mediach oraz nawet wysyłali paczki z prezentami dla uczestników. Po kilku edycjach w Polsce, Marcin poszedł dalej i zorganizował wyjazd do Stanów Zjednoczonych.

Do Chicago poleciało z nim kilkunastu kibiców, na których czekały niepowtarzalne atrakcje. Przed meczem z Houston Rockets wszyscy uczestnicy z Polski mogli wejść na parkiet United Center i pograć na nim w koszykówkę. Następnie udali się na wycieczkę po biurowcu klubowym, a przed spotkaniem mieli okazję poznać legendarnego Willa Perdue. Co warte odnotowania – klub dla wszystkich uczestników przygotował prezenty z autografami zawodników. 

Samo spotkanie z Houston Rockets było rewelacyjne – do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, więc polscy fani drużyny z Chicago nie mogli narzekać na nudę. Zaraz po spotkaniu spotkali się z mistrzami NBA z sezonu 1995/96 – Jasonem Caffeyem, Randym Brownem, Ronem Harperem, Billen Wenningtonem, Dickeyem Simpkinsem czy Jamesem Edwardsem.

Marcin Więckowski jest idealnym przykładem tego, że gdy ma się pasję i wiarę, to można „góry przenosić”! Najpopularniejszy polski fan Bulls już zapowiedział, że kolejny wyjazd odbędzie się wiosną 2024 roku lub na początku sezonu 24/25. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do śledzenia fan page’a. 

fot. Chicago Bulls Polska

Udostępnij

Translate »