Znamy ekipy, które wystartują w Tour de Pologne Woman

Po ośmiu latach wystartuje kolejna edycja Tour de Pologne dla pań. Czesław Lang ogłosił, że w wyścigu pojedzie reprezentacja Polski oraz dwie polskie ekipy – zawodowa Mat Atom Deweloper Wrocław oraz klub Pacific Klub Kolarski Toruń.

Po długiej przerwie, bo trwającej osiem lat, na polskie szosy wraca Tour de Pologne Kobiet. Organizator imprezy właśnie ogłosił listę startową, na której znajduje się 19 zespołów, które powalczą o zwycięstwo w tym prestiżowym wydarzeniu.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z powrotu Tour de Pologne Women. Rola kobiet w kolarstwie jest niezwykle istotna. Cieszymy się z zaufania, jakie okazały nam zespoły potwierdzając swoją obecność. Już wkrótce ujawnimy trasę wyścigu, aby zawodniczki mogły ją przeanalizować i odpowiednio się przygotować. Czasu jest niewiele, ale jesteśmy gotowi – powiedział Czesław Lang.

Wśród zespołów uczestniczących w 2. edycji Tour de Pologne Women znajdą się reprezentacje narodowe takich krajów jak Polska, Dania i Ukraina. Oprócz tego rywalizować będą zespoły krajowe, m.in. Mat Atom Deweloper Wrocław i Pacific Toruński Klub Kolarski, a także zawodniczki z Australii (Team Bridgelane) i Kazachstanu (Astana Dewi Women Team).

Na wyróżnienie z całą pewnością zasługują też reprezentantki UAE Development Team oraz Lotto Dstny Ladies. To naprawdę wyjątkowo silne zespoły, które już niejednokrotnie pokazały, na co je stać i z całą pewnością również w Polsce będą jednymi z pretendentów do zwycięstwa.

Warto także zwrócić uwagę na World Cycling Center (WCC), zespół utworzony przez Międzynarodową Unię Kolarską, który umożliwia obiecującym zawodnikom z niekorzystnych środowisk trenowanie w Szwajcarii i uczestnictwo w najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach.

Sponsorem Głównym wyścigu oraz Sponsorem Głównym Klasyfikacji Generalnej została firma ORLEN, która od lat pielęgnuje rozwój polskiego kolarstwa szosowego na poziomie zawodowym i amatorskim. Wyścig zaplanowano na 28-30 czerwca. Pierwszy etap rozegrany zostanie w Lublinie. Start drugie będzie w Krasnymstawie, natomiast meta w Kraśniku. Ostatni rozegrany zostanie na trasie z Nałęczowa do Kazimierza Dolnego. Czy żeńska edycja zbliży się oprawą do męskiej? Dla polskiego kolarstwa kobiet byłby to wielki krok naprzód. O tym jednak przekonamy się w ostatni weekend czerwca.

Pełna lista zespołów uczestniczących w Tour de Pologne Women:

Reprezentacje narodowe: Polska, Dania, Ukraina.

Kluby: Aromitalia 3T Vaiano, Astana Dewi Women Team, Lotto Dstny Ladies, Team Komugi

– Grand Est, Team Bridgelane, Team Coop – Repsol, Team Dukla Praha, BTC City Ljubljana

Zhiraf Ambedo, Chevalmeire, UAE Development Team, Mat Atom Deweloper Wrocław, DAS

– Hutchinson – Brother UK, WCC Team, Winspace, Volkerwessels Women’s Pro, Pacific Toruński Klub Kolarski.

Udostępnij

Translate »