panthers

Znamy format European League of Football 2023

17 zespołów z 9 krajów – tak będzie wyglądać stawka przyszłorocznego sezonu European League of Football. Nie tylko liczba uczestników uległa powiększeniu, ale również faza play-off, w której wystąpi 6 zespołów. Reprezentujący Polskę Panthers Wrocław trafili do konferencji wschodniej, w której zagrają m.in. z aktualnymi mistrzami Europy.

W sezonie zasadniczym 2023 każdy zespół ELF rozegra 12 spotkań. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy. W konferencji centralnej i wschodniej wystąpi po 6 zespołów, a w zachodniej 5. Wszystko dlatego, że z rozgrywek wycofała się ekipa Istanbul Rams (z powodów finansowych oraz sportowych). Każda drużyna rozegra 12 spotkań, mierząc się dwukrotnie z przeciwnikami ze swojej konferencji i podejmując rywali w meczach międzygrupowych.

Panthers Wrocław w konferencji wschodniej zmierzą się z Berlin Thunder, Leipzig Kings, Prague Lions, Fehervar Enthroners i aktualnymi mistrzami ligi – Vienna Vikings. Z kolei w międzygrupowym dwumeczu podejmą swoich największych rywali – Hamburg Sea Devils.

W konferencji zachodniej zagrają Cologne Centurions, Rhein Fire, Frankfurt Galaxy, Hamburg Sea Devils i zespół z Paryża, który jeszcze nie ujawnił swojej nazwy. W grupie centralnej wystąpią Barcelona Dragons, Milano Seamen, Helvetic Guards, Tirol Raiders, Munich Ravens i Stuttgart Surge.

Do fazy play-off awansuje 6 najlepszych zespołów – po dwie z każdej grupy, które zostaną rozstawione na podstawie rankingu. Dwie najlepsze ekipy bezpośrednio awansują do półfinałów. Pozostałe cztery zawalczą o występ w nich w rundzie dzikich kart.

Sezon rozpocznie się latem. Panthers Wrocław rozegrają pierwszy mecz 3 czerwca. Finał odbędzie się 24 września na Schauinsland-Reisen-Arena w Duisburgu, która może pomieść 31 500 widzów i jest domowym obiektem Rhein Fire.

Fot. Panthers Wrocław

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »