Znamy oglądalność finału MŚ w Katarze

Argentyńsko-francuski finał mundialu w Katarze miał wszystko – piękne bramki, zwroty akcji, niesamowite interwencje i dramatyczne zakończenie. Nic dziwnego, że najważniejsze piłkarskie spotkanie ostatniego czterolecia przyciągnęło przed ekrany kilkanaście milionów polskich kibiców oraz ustanowiło rekord oglądalności we Francji.

2:2 w podstawowym czasie gry, 1:1 w dogrywce i wygrana Argentyny w rzutach karnych 4:2. W finale MŚ w Katarze wielkich emocji zdecydowanie nie zabrakło, a dodatkowo prowadzili je polscy arbitrzy, na czele z Szymonem Marciniakiem. Spotkanie w kanałach TVP śledziło 11,6 polskich kibiców.

 

To bardzo wysoki wynik również w kontekście statystyk spotkań z udziałem polskiej reprezentacji. Mecz Polski z Meksykiem oglądało w szczycie 11,5 mln widzów, z Arabią Saudyjską 12,5 mln, a pojedynek z Argentyną kończący fazę grupową aż 14,3 mln. Spotkanie 1/8 finału z Francją śledziło 13,9 mln Polaków. Na te liczby składa się oglądalność w tradycyjnej telewizji (TVP1, TVP Sport, TVP 4K) oraz w internecie (na sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport).

Wczorajszy finał obejrzało również 24,08 mln Francuzów – 35% populacji kraju. To najlepszy wynik oglądalności w historii francuskiej telewizji.

___________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Screen TVP Sport

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »