Znamy przebieg kolejnych etapów Tour de Pologne

Środkowa część 81. Tour de Pologne będzie szansą dla najszybszych zawodników w peletonie na walkę o zwycięstwo. Czwarty etap, ku pamięci Stanisława Szozdy, zostanie poprowadzony z Kudowy-Zdroju do Prudnika i będzie sprzyjał sprinterom. 

Czwartego dnia ścigania peleton opuści województwo dolnośląskie. Start nastąpi w malowniczej Kudowie-Zdroju, skąd wyścig skieruje się w stronę Prudnika – miasta, w którym urodził się wybitny polski kolarz, Stanisław Szozda. W swojej karierze zdobył on dwa srebrne medale olimpijskie, pięć razy stał na podium mistrzostw świata, a także wygrywał Wyścig Pokoju oraz Tour de Pologne.

O wygraną w mieście Stanisława Szozdy powinni powalczyć sprinterzy – będzie to pierwsza szansa dla najszybszych zawodników w peletonie w 81. Tour de Pologne. Czwarty etap będzie zadedykowany wspaniałemu kolarzowi i mojemu serdecznemu przyjacielowi Stasiowi Szoździe, ponieważ będziemy finiszowali w Prudniku, w którym się urodził i mieszkał. Ruszamy z Kudowy-Zdroju, ponad 200 kilometrów – myślę, że będzie to etap, bardziej sprinterski i cały peleton dojedzie razem  opowiadał Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Kolejnego dnia zawodnicy odwiedzą Katowice, będące stałym punktem na trasie Tour de Pologne. W ubiegłym roku indywidualną jazdę na czas wygrał tu Włoch Mattia Cattaneo, a wcześniej po zwycięstwa sięgali między innymi Remi Cavagna, Fabio Jakobsen czy Pascal Ackermann. Piąty etap 81. Tour de Pologne wystartuje i zakończy się w stolicy województwa śląskiego, a jego lwia część poprowadzi po „Szlaku Orlich Gniazd”.

Wyścig Tour de Pologne to również promocja polskich regionów, a ten ma wiele do zaoferowania. Po drodze zawodnicy przejadą między innymi przez Mysłowice, Jaworzno, Rabsztyn, Pieskową Skałę czy Ojców. Tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej są pagórkowate i taki będzie też charakter tego odcinka. Czekamy, aż organizatorzy przedstawią przebieg dwóch ostatnich etapów tegorocznego wyścigu.

Fot. Archiwum Tour de Pologne

Udostępnij

Translate »