Zobacz stadiony na mundial w 2026 roku [ZDJĘCIA]

Następne po Katarze piłkarskie mistrzostwa świata odbędą się w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Na północnoamerykańskim mundialu wystąpi rekordowa liczba drużyn, których po raz pierwszy będzie aż 48. By je wszystkie pomieścić potrzebna będzie również rekordowa liczba stadionów. Przygotowaliśmy galerię wszystkich 16 obiektów, które za cztery lata ugoszczą najlepsze piłkarskie reprezentacje świata.

60 z 80 meczów na mistrzostwach świata w 2026 zostanie rozegranych w USA, dlatego aż 11 z 16 aren jest zlokalizowanych właśnie w Stanach Zjednoczonych. Kanada i Meksyk ugoszczą jedynie mecze fazy grupowej, natomiast faza pucharowa odbędzie się wyłącznie w USA. Co ciekawe, żaden ze stadionów, na których odbędą się kolejne MŚ, nie uczestniczył w amerykańskim mundialu w 1994 roku. Wszystkie obiekty w USA to na co dzień domowe stadiony zespołów NFL.

GALERIA:

____________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Wiki Commons

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »