Żużlowa 2. Ekstraliga z nowym sponsorem tytularnym

Firma Metalkas z Bydgoszczy została nowym sponsorem tytularnym Speedway 2. Ekstraligi. Drugi poziom rozgrywkowy w jeździe na żużlu będzie zatem nazywać się oficjalnie Metalkas 2. Ekstraligą. Nowa umowa pomiędzy sponsorem a ligą będzie obowiązywać w latach 2024-2026.

Bydgoska firma zajmująca się wyrobem regałów, mebli metalowych, drabin, sejfów i kasetek to nowy sponsor tytularny rozgrywek żużlowych w Polsce. W ubiegłym sezonie zaplecze PGE Ekstraligi nosiło nazwę 1. Ligi Żużlowej po tym, jak ze sponsoringu wycofał się kończący działalność bukmacher eWinner. Po sezonie liga przeszła z rąk Polskiego Związku Motorowego pod skrzydła Speedway Ekstraligi, zarządzającej także najwyższym poziomem rozgrywkowym, czyli obecnie PGE Ekstraligi. Wraz ze zmianą zarządcy 1. Liga Żużlowa przyjęła nazwę Speedway 2. Ekstraligi.

Pakiety sponsoringowe

W związku z umową sponsoringową zmieni się też logo rozgrywek (w wersji podstawowej i uproszczonej), a kluby otrzymają wynagrodzenie z tytułu realizacji świadczeń marketingowych i medialnych.

Metalkas będzie obecny ze swoim logotypem w wielu miejscach podczas rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi, m.in. na przedniej stronie kombinezonów wszystkich zawodników (dokładnie na lewej stronie piersi), na osłonach motocykli, a także zastawkach telewizyjnych i tablicach do wywiadów, planszach graficznych podczas transmisji, bandach pneumatycznych, tablicach: wewnątrz torów oraz z numeracją wyścigów, w programach zawodów, na odzieży zawodników, w boksach i innych materiałach marketingowych, jak również w aplikacji mobilnej Speedway Ekstraligi, na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek i w social mediach.

Kontrakt na trzy lata

Bydgoski producent wyrobów z metalu został jednym z kluczowych sponsorów ligi na najbliższy okres, ponieważ umowa opiewa na aż trzy sezony i lata 2024-2026. Tym samym wiemy już, że przez kolejne lata nie zmieni się nazwa ani PGE Ekstraligi, ani Metalkas 2. Ekstraligi. PGE pozostająca sponsorem tytularnym najwyższej klasy rozgrywkowej od blisko dekady przedłużyło wraz z zakończeniem zeszłego sezonu umowę do 2027 roku.

– To bardzo ważny moment w historii Metalkas. Stajemy się kluczową częścią nowej ligi żużlowej, wspólnie z Ekstraligą Żużlową budujemy historię – powiedział Jacek Grzenia, Prezes Zarządu Metalkas S.A. – Od wielu lat wspieramy sport, ponieważ ma duży walor edukacyjny i w sposób jednoznaczny wpływa na emocje, potrafiąc rozbudzić nawet najtwardsze serce. Żużel dodatkowo jest sportem rodzinnym, łączącym ludzi i pokolenia, co z kolei bardzo mocno łączy się z naszymi wartościami, ponieważ Metalkas to firma rodzinna z tradycją trzypokoleniową. Liczymy na to, że popularność tego sportu dzięki naszym wspólnym działaniom będzie rosła, tak samo jak znajomość marki Metalkas wśród kibiców i nie tylko – dodał.

– Miło nam powitać w gronie sponsorów Speedway 2. Ekstraligi spółkę z tak dużymi tradycjami i doskonałą renomą na rynku – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Ekstraligi Żużlowej. – To doskonały moment, aby rozpocząć współpracę, gdyż otwieramy nowy rozdział w historii kolejnej ligi zawodowej w sporcie żużlowym. To, że związaliśmy się z Metalkasem na trzy lata, świadczy o tym, że mamy wspólne, ambitne i dalekosiężne cele. Nie ukrywam, że jestem bardzo zadowolony z nowej umowy, perspektyw na wzajemny rozwój, a także faktu, iż sponsor ma już ugruntowaną pozycję na rynku w swojej branży, a teraz będzie mógł wejść na zupełnie nowy poziom rozpoznawalności dzięki sportowi żużlowemu, który jest w Polsce popularny i otwiera przed Metalkasem nowe możliwości – dodał.

Kontrowersyjne nazewnictwo

Zmiana zarządcy ekstraligowego zaplecza oraz rebranding 1. Ligi Żużlowej spotkał się z głosami krytyki ze względu na dość mylące nazewnictwo. Od sezonu 2024 w Polsce będą funkcjonować trzy ligi żużlowe: PGE Ekstraliga, Metalkas 2. Ekstraliga, a także Krajowa Liga Żużlowa – to kolejno pierwszy, drugi i trzeci poziom rozgrywkowy. To najpoważniejsza zmiana w nazwie rozgrywek od lat.

Udostępnij

Translate »