#RaportKadrowicza: Zwykły dzień w biurze Lewego [WIDEO]

Forma Roberta Lewandowskiego znów idzie w górę. Dobre występy Łukasza Skorupskiego, Jakuba Kamińskiego i… pudło Arkadiusza Milika. Przypomnieć o sobie postanowił też Tymoteusz Puchacz. Zapraszamy na kolejny #RaportKadrowicza na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Katarze.

Robert Lewandowski ostatnio nie traci czasu na boisku. FC Barcelona ma swoje problemy (prawdopodobnie lada moment pożegna się z Ligą Mistrzów), ale jeśli ktoś ciągnie ją za uszy, to jest to właśnie kapitan reprezentacji Polski. Ostatnie cztery mecze w wykonaniu Lewandowskiego to: dwie bramki z Intrem Mediolan w LM, asysta w El Clásico z Realem Madryt, dwa gole przeciwko Villarrealowi oraz asysta i gol (w takiej kolejności) w niedzielnej potyczce z Athletic Bilbao na Spoityfy Camp Nou.

Polak grał do 63 minuty. Zszedł przy wyniku 3:0, wraz z Pedrim i Julesem Kounde. Około 10 minut później murawę opuścił autor trzech asyst — Ousmane Dembele. Trener Xavi chciał oszczędzać swoich liderów przed arcyważnym meczem z Bayernem Monachium w najbliższą środę.

We Włoszech polscy kibice ostrzyli sobie zęby na pojedynek AS Romy Nicoli Zalewskiego z SSC Napoli Piotra Zielińskiego. Niestety ten pierwszy nie znalazł się nawet w kadrze meczowej, ponieważ zmaga się z zatruciem pokarmowym. Zieliński wyszedł w pierwszym składzie, ale nie powiększył swojego dorobku. Grał do 75 minuty, a jedyny gol w tym spotkaniu padł już po tym, jak usiadł na ławce. Napoli wygrało po bramce Victora Osimhena. Dużo bardziej „polskie” okazało się starcie Salernitany ze Spezią, bo w pewnym momencie na boisku mieliśmy czterech zawodników marzących o grze w Katarze: Bartłomiej Drągowski, Jakub Kiwior i Arkadiusz Reca po stronie gospodarzy oraz Krzysztof Piątek wśród gości. Ostatecznie Salernitana wygrała 1:0.

Pierwsze czyste konto w tym sezonie Serie A zanotował Łukasz Skorupski, którego Bologna wygrała z Lecce 2:0. Na zero z tyłu zagrał także Wojciech Szczęsny. Wraz z Arkadiuszem Milikiem znalazł się w kadrze na mecz z Empoli, ale napastnik nie będzie aż tak dobrze wspominał tego występu. Jedyne, czym zapisał się w pamięci kibiców, to pudło w bardzo dobrej sytuacji.

W Niemczech w środku tygodnia błysnął Jakub Kamiński. 20-letni skrzydłowy Wolfsburga strzelił decydującą o awansie do kolejnej rundy bramkę z Eintrachtem Brunszwik. Był chwalony przez Niemieckie media, które uznały, że kupiony za 10 mln euro wychowanek Lecha Poznań zaczyna się spłacać.

Kamiński w pewnym stopniu potwierdził to w weekend w rozgrywkach Bundesligi. Znów wyszedł w pierwszym składzie i zaliczył „asystę”, przy samobójczym trafieniu piłkarza Bayeru Leverkusen. Jego „Wilki” zremisowały z „Aptekarzami” 2:2. Polak grał do 76 minuty.

Jeśli już przy pucharze Niemiec jesteśmy, to należy wspomnieć dobre występy Michała Karbownika i Dawida Kownackiego w meczu Fortuny Duesseldorf z Jahn Regensburg. Ten pierwszy zaliczył dwie asysty, a drugi strzelił bramkę w spotkaniu wygranym przez ich zespół 3:0. Na listę strzelców wpisał się także Tymoteusz Puchacz. Regularnie pomijany przez klubowego trenera przy ustalaniu kadry meczowej Unionu Berlin na mecze Bundesligi Polak otworzył wynik w rywalizacji z 1.FC Heidenheim.

Na koniec można wspomnieć o naszych piłkarzach w krajach Beneluksu. W Belgii karnego obronił Radosław Majecki, a jego Cele Brugge wygrało z Royal Charleroi 4:1. Szczęśliwą asystę (był to nieudany strzał) zanotował pominięty przy powołaniach Bartosz Białek w starciu holenderskiego Vitesse Arnhem z FC Emmen. W tym samym spotkaniu 78 minut rozegrał jego klubowy kolega — Kacper Kozłowski.

#RaportKadrowicza

Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z Salernitaną (0:1)
Radosław Majecki (Cercle Brugge) – 90 minut w meczu z Charleroi (4:1)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Lecce (2:0)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Empoli (4:0)

Obrońcy:
Jan Bednarek (Aston Villa) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu z Brentford (4:0)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – mecz z Cremonese dziś o godz. 18:30 (Eleven Sports 1)
Matty Cash (Aston Villa) – 81 minut w meczu z Brentford (4:0)
Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) – mecz z Sassuolo dziś o godz. 20:45 (Eleven Sports 1)
Robert Gumny (FC Augsburg) – poza kadrą na mecz z RB Lipsk (3:3) z powodu kontuzji
Kamil Glik (Benevento Calcio) – poza kadrą na mecz z Como 1907 (1:2) z powodu kontuzji
Jakub Kiwior (Spezia Calcio) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Salernitaną (0:1)
Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) – poza kadrą na mecz z VfL Bochum (1:2)
Arkadiusz Reca (Spezia Calcio) – 27 minut w meczu z Salernitaną (0:1)
Mateusz Wieteska (Clermont Foot 63) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Brest (1:3)

Pomocnicy:
Krystian Bielik (Birmingham City) – 62 minuty w meczu z Blackburn Rovers (1:2)
Przemysław Frankowski (RC Lens) – 90 minut w meczu z Marsylią (1:0)
Jacek Góralski (VfL Bochum) – poza kadrą na mecz z Unionem Berlin (2:1) z powodu kontuzji
Kamil Jóźwiak (Charlotte FC) – sezon MLS już się zakończył
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) – 75 minut w meczu z Bayerem Leverkusen (2:2)
Mateusz Klich (Leeds United) – 15 minut w meczu z Fulham (3:2)
Kacper Kozłowski (Vitesse Arnhem) – 78 minut w meczu z FC Emmen (2:1)
Grzegorz Krychowiak (Al Shabab FC) – liga arabska pauzuje do 15 grudnia
Karol Linetty (Torino FC) – 25 minut i żółta kartka w meczu z Udinese (2:1)
Przemysław Płacheta (Birmingham City) – poza kadrą na mecz z Blackburn Rovers (1:2) z powodu kontuzji
Jakub Piotrowski (Łudogorec) – 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu z Botewem Płowdiw (1:0)
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) – 90 minut w meczu z Sittard (1:1)
Nicola Zalewski (AS Roma) – poza kadrą na mecz z Napoli (0:1) z powodu problemów żołądkowych
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – 74 minuty w meczu z Romą (1:0)
Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu z Interem (3:4)

Napastnicy:
Adam Buksa (RC Lens) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu z Marsylią (1:0)
Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 62 minuty, bramka i asysta w meczu z Athletic Bilbao (4:0)
Krzysztof Piątek (Salernitana) – 26 minut w meczu ze Spezią (1:0)
Arkadiusz Milik (Juventus FC) – 26 minut w meczu z Empoli (4:0)