wstecz
Rybnicki_Grzbiet,_Borowa,_Gora_Sucha_from_Rogowiec_2011-04

Góry Wałbrzyskie

Góry Wałbrzyskie – pasmo górskie w Sudetach Środkowych, w całości w Polsce; najwyższy szczyt – Borowa, 853 m n.p.m. Przebiegają na długości 35 km z północnego zachodu na południowy wschód, od doliny Bobru do doliny Bystrzycy

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Wa%C5%82brzyskie

BieganieMTBNordic WalkingRowery
Góry Wałbrzyskie
20 km
poziom trudności
25
bieganie
więcej
zwiń

Borowa jest najwyższym szczytem gór Czarnych i całych Gór Wałbrzyskich. Początek trasy zlokalizowany jest przy dworcu kolejowym w Jedninie Zdrój. Tam wypatrujemy czerwonego szlaku, który bardzo szybko zmieniamy na niebieski, następnie na zielony i trzymamy się go również przy dużym rozwidleniu – skręcamy w prawo. Na szczycie zlokalizowana jest ponad 16 m, futurystyczna wieża widokowa, a roztaczający się z niej widok wynagradza trudy dość stromego podejścia. Borowa charakteryzuje się stosunkowo dużą wysokością względną i mocno nachylonymi stokami dlatego nie lekceważmy tej niezbyt wysokiej góry.

Borowa, 50.7230359, 16.3039685, 14, ChIJ3auMXpJQDkcRzP__jtiXl8s, Wałbrzych, Dolnośląskie, 58, Polska, PL
pobierz plik GPX
Góry Wałbrzyskie
18 km
poziom trudności
15
bieganie
więcej
zwiń

Chełmiec jest częścią Gór Wałbrzyskich i mimo iż nie jest ich najwyższym szczytem zaliczamy go do Korony Gór Polski. Ukształtowanie w formie kopuły powoduje, że wyraźnie dominuje w wałbrzyskim krajobrazie i jest charakterystycznym punktem widocznym nawet z dużej odległości. Cały masyw jest terenem zalesionym głównie lasem świerkowym. Dzięki XIX wiecznej wieży widokowej zlokalizowanej na szczycie można podziwiać pobliską okolicę. Początek trasy umiejscowiony jest w miejscowości Lubomin gdzie wypatrujemy żółtego szlaku. Cała trasa wiedzie polnymi drogami i leśnymi duktami o niezbyt stromym nachyleniu i łatwym technicznie terenie.

Chełmiec, 49.6302491, 20.6635214, 14, ChIJXSzx_5X6PUcRK4WJ8Syf7a0, Chełmiec, Małopolskie, 33-395, Polska, PL
Góry Wałbrzyskie
22 km
poziom trudności
10
bieganie
więcej
zwiń

Trójgarb to wzniesienie o trzech wierzchołkach zlokalizowane w Sudetach środkowych w paśmie Gór Wałbrzyskich. Start trasy usytuowany jest w Witkowie przy boisku sportowym (Witków 13). Początkowo prowadzi drogą asfaltową, ale nie zrażajmy się gdyż bardzo szybko dotrzemy do szerokiej, leśnej ścieżki. Tam spokojnie pokonujemy kolejne kilometry bez obaw, że się zgubimy, ponieważ trasa jest bardzo dobrze oznakowana. Punktem kulminacyjnym jest wieża widokowa, z której możemy podziwiać rozległe panoramy i piękno okolicznych szczytów. Trasa bardzo łatwa technicznie i mocno biegowa.

Translate »