wstecz
Ślęża_-_widok_z_Wieżycy

Masyw Ślęży

Ślęża – najwyższy szczyt Masywu Ślęży i całego Przedgórza Sudeckiego, wznoszący się na wysokość 717,5 m n.p.m. Mimo niewielkiej wysokości bezwzględnej, masyw ma imponujący wygląd ze względu na znaczną wysokość względną (ponad 500 m).

Ślęża należy do Korony Gór Polski, Korony Sudetów Polskich i Korony Sudetów. Najbliższe miasto w pobliżu góry to Sobótka.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Al%C4%99%C5%BCa

BieganieNordic WalkingRowery
Masyw Ślęży
19 km
poziom trudności
25
bieganie
więcej
zwiń

Ślęża jest najwyższym szczytem masywu Ślęży oraz całego Przedgórza Sudeckiego. Należy do Korony Gór Polski i mimo swoich niewielkich rozmiarów zachwyca swoim imponującym wyglądem, widokami oraz zróżnicowaniem terenu. Początek trasy na dużym parkingu w Sobótce (ul. Armii Krajowej, Sobótka). Po kilkuset metrach mijamy Schronisko Pod Wieżycą i kierujemy się na czarny szlak po naszej lewej strunie. Trasa prowadzi malowniczymi zakątkami Śleży, które są rzadko odwiedzane przez turystów. Po drodze na szczyt mijamy wiatę turystyczną oraz Źródło Anny przy którym warto się zatrzymać by uzupełnić płyny lub by się odświeżyć. Będąc na szczycie koniecznie udajcie się na wieżę widokową, która zlokalizowana jest za kościołem. Z niej możemy podziwiać piękne panoramy okolicznych szczytów, a przy dobrej widoczności ujrzymy nawet królową Karkonoszy – Śnieżkę.

Ślęża, 50.8650326, 16.708615, 14, ChIJFxz-CoS1D0cRy5ylxTJ4cp4, Sobótka, Dolnośląskie, 55, Polska, PL
Translate »