Superbet i Lech Poznań blisko prestiżowej nagrody

Superbet otrzymał nominację do prestiżowych nagród EGR Marketing & Innovations. Uwagę jury przyciągnęły niestandardowe aktywacje i niesztampowe podejście do wspólnych działań z Lechem Poznań.

– Nasza recepta na sukces jest prosta: kochamy, to co robimy. Każdy członek naszego zespołu wkłada mnóstwo serca w swoje codzienne obowiązki, a to jak doskonale wiemy, przynosi najlepsze efekty… – podkreśla Bartosz Malaka, Head of Marketing – Sponsoring & Partnerships w Superbet Polska.

Już w czwartek rozstrzygnie się, ile prestiżowych statuetek trafi w ręce przedstawicieli Superbet. Grupa otrzymała łącznie trzy nominacje, dwie za projekty realizowane na rynku rumuńskim oraz jedną za działania w Polsce.

Plebiscyt EGR Marketing & Innovations Awards skupia się na markach, które w innowacyjny i kreatywny sposób podchodzą do działań na rynku bukmacherskim. We wszystkich kategoriach projekty są oceniane przez niezależnych ekspertów z branży. Co sprawiło, że trwający dotychczas jeden sezon sponsoring Lecha wydał się im tak ciekawy? Kluczowe było zaangażowanie społeczności.

– Od samego początku wspólnych działań skupiamy się na tym, żeby dawać fanom Kolejorza dużo więcej niż tylko ekspozycję naszego logotypu. Przeprowadziliśmy mnóstwo aktywacji dla kibiców, dostarczając emocji wszystkim licznie zgromadzonym kibicom na stadionie, staraliśmy się też realizować razem projekty CSR-owe oraz edukacyjne, dbając o pamięć związaną z historią Powstania Wielkopolskiego. Z tego pomysłu jestem szczególnie dumny, gdyż rezygnując ze swojej reklamy, paradoksalnie udało nam się zareklamować nasz brand o wiele mocniej niż zazwyczaj. Zdobyliśmy też, po raz kolejny, uznanie wielkopolskich kibiców pokazując, że szanujemy ważne dla nich wydarzenia historyczne – podkreśla Bartosz Malaka.

Współpraca Superbet z Lechem Poznań jeszcze przed jej oficjalnym ogłoszeniem przyciągała uwagę fanów futbolu z Wielkopolski oraz ekspertów do spraw marketingu.

– Klub ma bardzo solidnie zbudowane struktury, pracują w nim fantastyczni i mocno zaangażowani ludzie. Od samego początku jednak staraliśmy się pokazać z dobrej strony wśród społeczności Lecha Poznań. Nasz efektowny start, gdzie efektownym klipem zaprezentowaliśmy nową koszulkę z logo Superbet w towarzystwie znanych Poznaniaków, a później przejechaliśmy cały Poznań, robiąc sporo zamieszania, zawiesił poprzeczkę wysoko, ale jestem przekonany, że trzymaliśmy ten poziom przez cały sezon – dodaje Head of Marketing w Superbet Polska.

Faktycznie, przez cały sezon sponsor strategiczny robił wszystko, co możliwe, żeby zaskakiwać fanów Lecha i szersze grono sympatyków polskiego futbolu. Nie zabrakło niezwykłego podejścia do brandingu na stadionie, a także szalonej akcji #SUPERDZIARA, w ramach której fani Kolejorza mogli odświeżyć swoje kibicowskie tatuaże.

Udostępnij

Translate »