Wisła Kraków zmieniła sponsora strategicznego

Zgodnie z zapowiedziami Orlen Oil przestał być partnerem strategicznym Wisły Kraków. To efekt wycofywania się spółek skarbu państwa z finansowania klubów piłkarskich. Biała Gwiazda już nazajutrz zaprezentowała nowego sponsora. To firma TEXOM.

Nowy sponsor Wisły Kraków po odejściu Orlen Oil

Portal Transfery.info poinformował, że Orlen Oil wycofa się ze sponsorowania Wisły Kraków. 2 lipca Jarosław Królewski potwierdzil doniesienia, choć podkreślał, że Biała Gwiazda „nie zostanie długo na lodzie”.

– Nowych sponsorów chcemy ogłosić w tym tygodniu – napisał prezes Wisły w odpowiedzi na jeden z komentarzy na portalu X.

W rozgrywki 2024/2025 Wisła Kraków wkroczy więc z nowym sponsorem strategicznym, którym zostanie TEXOM. Logotyp firmy znajdzie się w centralnym miejscu trykotów meczowych Białej Gwiazdy.

Pierwsza umowa zawarta została w grudniu 2021 roku, kiedy to TEXOM został sponsorem klubu. Obopólne zadowolenie ze współpracy owocowało zwiększaniem zaangażowania i debiutem logo na spodenkach meczowych, a w późniejszym czasie na koszulkach pierwszego zespołu. Przedsiębiorstwo wspierało też Białą Gwiazdę w roli sponsora meczu podczas rywalizacji rozgrywanych przy R22.

Od 1 lipca 2024 roku TEXOM jeszcze bardziej będzie identyfikował się z Wisłą Kraków, angażując się dodatkowo w poszczególne obszary funkcjonowania klubu. Umowa zawarta została na dwanaście miesięcy. W tym czasie zwiększy się ekspozycja marki TEXOM – logo widoczne będzie nie tylko na trykotach meczowych, ale także w przestrzeni stadionowej na telebimie, na bandach statycznych, na bandach LED, na konferencjach prasowych, a także w klubowych social mediach. Ponadto Prezes firmy TEXOM – Krystian Woś – zasiądzie w Radzie Nadzorczej klubu Wisła Kraków.

Przedstawiciele TEXOM nadal będą mogli korzystać z jednego ze skyboxów na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie. TEXOM znana jest z pasji do sportu, wspierając i rozwijając różne dyscypliny takie, jak żużel – TEXOM Stal Rzeszów, futsal – TEXOM EUROBUS PRZEMYŚL, siatkówka – KS DevelopRes Rzeszów, boks – Łukasz Różański oraz MMA – Sebastian Decowski.

FOT: Wisła Kraków

Udostępnij

Translate »